banner2

Bakan Varank'tan Togg'u hedef alan Fatih Altaylı'ya gönderme: İzlemesi muhteşem

Türkiye Yüzyılı projeleri arasında yer alan yerli ve milli gururumuz olan Togg'a talep yağıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, üretim tesisi üzerinden Togg'u hedef alan Fatih Altaylı'ya göndermede bulunarak ''Bu üretim bandı var ya... İzlemesi muhteşem!'' ifadelerini kullandı..

Gündem 18.03.2023, 09:10 18.03.2023, 10:46
Abone ol

Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı Togg T10X için ön sipariş süreci başladı. 2023 yılı boyunca kullanıcılarla buluşacak 12 bin T10X için ön sipariş sahiplerini belirleyecek çekiliş süreci, 27 Mart’a kadar devam edecek.

ÖN ÖDEMEYİ YAP ÇEKİLİŞE KATILMAYA HAK KAZAN

Bu süreçte Trumore uygulamasından veya Togg websitesi üzerinden Tru.ID oluşturan her bir tekil kullanıcı, havale ya da kredi kartı aracılığıyla Trumore e-Cüzdan’a 60 bin TL’yi aktardıktan sonra ön sipariş vermek istedikleri T10X’i konfigüre edip ön ödemeyi yaparak çekilişe katılmaya hak kazanacak.

ÇEKİLİŞ NOTER HUZURUNDA YAPILACAK

Ön sipariş dönemi kapandıktan sonra dijital çekiliş, 28 Mart'ta noter huzurunda yapılacak. Çekilişe katılacak kullanıcıların ön sipariş numaralarıyla ad ve soyadlarının ilk harflerinin bulunduğu sıralı liste, çekiliş öncesinde Togg tarafından yayımlanacak. Çekiliş sonlandığında kazanan kullanıcılar da aynı yöntemle duyurulacak.

ALTAYLI: ÜRETİM BANDI YOK

Muhalif kimliğiyle tanınan gazeteci Fatih Altaylı, geçtiğimiz yılın kasım ayında, Togg'un üretim bandının olmadığına yönelik yazısının ardından servis edilen Gemlik'teki fabrikaya ilişkin görüntüler için, şu ifadeleri kullanmıştı;

"Görüntülerde ortada bir üretim bandı yok, sağda solda tek tük Togg'lar var. Mart'a kadar 3500 araç üretilip, tip onayı ve homologasyon için Almanya'ya yollanacak araçlar. Her gün elde 30 araç üretmek kolay olmaz. Üretim bandının devreye girmesi şart. İnşallah TOGG yönetimi yakın zamanda çalışmaya başlamış bir üretim bandı görüntüsünü servis eder de, bizim de içimiz rahatlar." 

''İZLEMESİ MUHTEŞEM''

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım geldi. Varank, Fatih Altaylı'nın Togg ile ilgili, "Görüntülerde ortada bir üretim bandı yok, sağda solda tek tük Togg'lar var" sözlerini paylaşıp şu notu düştü; "Bu üretim bandı var ya... İzlemesi muhteşem!"

24 SAAT DOLMADAN REKOR SİPARİŞ

Öte yandan Türkiye'nin Yüzyılı porjeleri arasında yerli otomobil Togg'a yoğun ilgi var. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

''24 saat bile olmadan Türkiye'nin otomobili Togg'a 17 bin 275 sipariş.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!