banner2

Babacan'dan 6'lı masaya tehdit: "Aklınıza başınıza alın"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan; TOGG açılışı, altılı masanın ortak aday görüşmeleri, TTB Başkanı Ficancı'nın gözaltına alınması ve başörtüsüne yasal güvence dahil olmak üzere gündemdeki birçok konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gündem 26.10.2022, 23:17 26.10.2022, 23:38
Abone ol
Babacan'dan 6'lı masaya tehdit: "Aklınıza başınıza alın"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, TOGG açılışına davet geldi mi sorusuna yanıt verdi. Babacan, Türkiye Yüzyılı ve TOGG'un açılış programlarına katılması için kendisine davet gelmediğini söyledi. Babacan, "Davet gelse dahi ben gidemezdim, belki başka bir arkadaşımızı görevlendirdik" dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açılışa davet edilmişti. İki lider de programa katılmayacak. Akşener, İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın'ın kendisi yerine katılacağını duyurdu.

Babacan, AK Parti'den ayrıldığı süreçle ilgili soruyu, "AK Parti'den karşı çıkışla, isyanla ayrılmadım. Önce kendisiyle görüştüm" şeklinde yanıtladı. 

"MUTABAKAT SAĞLANIRSA ORTAK ADAY OLURUM"

Babacan, "aday olur musunuz" sorusunu ise, "Altı parti de uygun görürse, 'evet biz mutabıkız' derse aday olurum" şeklinde yanıtladı.

CHP'NİN İÇİNDEKİ KESİME UYARI: AKLINIZA BAŞINIZA ALIN

"Evet, herkesin hatası olabilir. Gelin, Türkiye'nin yarınıyla ortak iş yapalım çabası olarak görüyoruz. Kılıçdaroğlu'nun çabasını samimi görüyoruz" dedi. Parti içinde farklı görüşler olabileceğini, Akşener'in şikayet ettiği kesimin farklı hayaller kurabileceğini vurgulayan Babacan şu değerlendirmeleri yaptı: 

"Niye altılı masaya oturduk biz diyebilirler? O zaman buyursunlar. Yalnız başına girsinler seçime. 2018'de oldu mu? Ortak aday çıkaramadılar da ne oldu? 10 yıl geriye gittik. Ortak aday olur mu olmaz mı tartışmasını yapanlar 2018'e bakıp ders alsınlar. İttifak kurdular da ne oldu? Seçimi kaybetmediler mi? Herkes aklını başına alsın. Böyle bir dünya yok. Kimse hayal peşinde olmasın. Bu iş ya beraber olacak ay hiç olmayacak."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!