banner2

Azerbaycan ile Türkiye arasında Sarsılmaz Kardeşlik 2021 tatbikatı icra ediliyor

Türkiye'nin Azerbaycan'ın özel kuvvetlerinin, komandoları ve diğer birliklerinin katılımıyla "Sarsılmaz Kardeşlik-2021" ortak tatbikatının operasyonlarından görüntüler paylaşıldı.

Gündem 10.10.2021, 09:49 10.10.2021, 10:03
Abone ol
Azerbaycan ile Türkiye arasında Sarsılmaz Kardeşlik 2021 tatbikatı icra ediliyor

Azerbaycan ile Türkiye’nin ortak düzenlediği ve 20 Eylül’de başlayan "Sarsılmaz Kardeşlik 2021" tatbikatı Nahçıvan’da devam ediyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Azerbaycan ve Türkiye’nin özel kuvvetleri, komandoları ve diğer birliklerinin katılımıyla "Sarsılmaz Kardeşlik-2021" ortak tatbikatının eğitim planına uygun olarak savaş operasyonlarına geçildiği belirtildi.

Tatbikata, Nahçıvan Özel Hudut Tümeni birimleri, Nahçıvan Özel Harekat Tugayı, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Acil Durumlar Bakanlığı, Devlet Güvenlik Hizmeti personeli ve Türk askerleri katıldı.

KOMUTANLAR TATBİKATI YERİNDE İZLEDİ

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Nahçıvan Garnizonu Komutanı Kerem Mustafayev ve 3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci tatbikat alanında incelemelerde bulundu ve operasyonları izledi.

TATBİKATTA BİRÇOK FARKLI OPERASYON YAPILDI

Tatbikat kapsamında, düşmanın hakim yüksekliklerini ele geçirme, zırhlı araç konvoyunu pusuya düşürme, devlet sınırını muhafaza etme, çok namlulu roketatar ve topçuların desteğiyle düşmanın ön hattaki düşman birliklerini yok etme, hava birliklerinin desteğiyle saldırıların düzenlenmesi, sivil yerleşkelerin düşmandan temizlenmesi, mağaralarda saklanan hedeflerin etkisiz hale getirilmesi, yaralıları kurtarma ve araziden tahliye etmek ve diğer görevlerin gerçekleştirildiği aktarıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!