banner2

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu baskın yaptı! Stoklanmış tonlarca ayçiçek yağı için talimat: Vatandaşa dağıtılacak, bütün sorumluluk bende

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu bir depoya düzenlediği baskında stoklanmış halde olan tonlarca ayçiçek yağı tespit etti. Aydoğdu, "Bugün akşama kadar hepsini çıkaracağız. Siz hepiniz bu vatanın insanlarısınız ya. İnsanlar orada sırada bekliyor yahu! Bütün Aksaray'ı doyuracak yağ var sizin depolarınızda" diye tepki gösterdi. Vali Hamza Aydoğdu'nun talimatı sonrası mesai bitimine az bir süre kala bütün depolar boşaltılarak marketlerde tekrar satışa konuldu.

Gündem 08.03.2022, 23:33 09.03.2022, 00:02
Abone ol

Gözü dönmüş toptancılar ve marketçilerin depoda sakladığı ayçiçek yağları tek tek deşifre ediliyor. Devlet bütün gücüyle stokçuların üzerine gidiyor.

Bu kapsamda Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ile valilik ekipleri, OSB'de bir depoya baskın yaptı. Vali Aydoğdu stokçuların depolarındaki 4500 adet 5 litrelik yağlara el koyarak vatandaşlara dağıtılması talimatı verdi. Organize Sanayi Bölgelerindeki depolara baskınlar düzenleyen Vali Aydoğdu ve ekibi diğer iller için de örnek olacak bir çalışmaya imza attı.

BÜTÜN SORUMLULUK BENDE

Baskında ağzına kadar depolanmış yağlarının akşama kadar dağıtımı yapılması talimatını veren Aydoğdu "Bugün akşama kadar hepsini çıkaracağız. Siz hepiniz bu vatanın insanlarısınız ya. İnsanlar orada sırada bekliyor yahu. Bütün Aksaray'ı doyuracak yağ var sizin depolarınızda. Bunları götüreceğiz, valiliğin emriyle vatandaşlara dağıtacağız. sorumluluk bende" şeklinde konuştu.

DEPODAN MARKET RAFLARINA GERİ GETİRİLDİ

Yapılan denetimler sonucunda Aksaray'a yetecek kadar yağın olduğu tespit edilirken stokçuluk yapan marketler hakkında idari işlemler başlatılırken Vali Hamza Aydoğdu market sahiplerine ve depo sahiplerine bugün bu yağlar Aksaray'a mesai bitimine kadar intikal etmesi uyarısında bulundu. Depolar talimat sonrası boşaltılarak market raflarında tekrar satışa sunuldu.

AYDOĞDU UYARMIŞTI: BUNUN BEDELİNİ ÇOK AĞIR ÖDERSİNİZ

Vali Aydoğdu marketleri birebir ziyaret ederek inceleme ve denetimlerde bulunmuş ""Biz de bugün ilimizde bulunan market ve market zincirlerinin şubelerini gezerek inceleme ve denetimlerde bulunduk. Tüm market sahiplerini ve müdürlerini Valilik olarak gerekli uyarılarda bulunduk. Devlet olarak Türkiye'de ayçiçeği üretiminde son yıllarda önemli artışlar yaşanmaktadır. Bilindiği üzer bir Pandemi süreci geçirdik şu anda da Rusya Ukrayna savaşından dolayı bazı kendini bilmez menfaatçi guruplar halkımızı yanlış yönlendirerek izdihamlar oluşturmaya çalışmakta hiç kimse merak etmesin Türkiye'nin tüm vatandaşlara yetecek ayçiçek yağı da var. Malzemesi de var. Biz burada stokçuluk yapmaya çalışan, insanları galeyana getiren fırsatçı insanları kınıyoruz. Hiç kimse fırsatçılık ve stokçuluk yapmaya çalışmasının bunun bedelini çok ağır öder" uyarısında bulunmuştu.

ERDOĞAN: ÜLKEYİ STOKÇULARA MEZAR EDECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da önceki açıklamalarında, "Stokçulara bu ülkeyi mezar edeceğiz, Stokçuluk dinimizde haramdır. Stokçulara evelallah bu ülkeyi biz mezar edeceğiz. Bedelini ödeteceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!