banner2

AK Partili Hamza Dağ Millet İttifakı'na açtı ağzını yumdu gözünü: Dernek bile yönetemezler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir'de katıldığı programda Millet İttifakı'na çok sert eleştiride bulundu. Dağ, 'İktidar olma hayalini kuran bir ittifak bunlar. Daha tünelin ucunda ışık bile görünmeden birbirlerine ne şekilde sıfatlar yüklediklerini ve nasıl baktıklarını çok net bir şekilde görüyoruz. Bırakın bir ülke yönetmeyi bir dernek yönetme durumunda olsalar nasıl bir tabloyla karşı karşıya kalacağımızı milletimiz gayet iyi bir şekilde takip ediyor.'' açıklamasında bulundu.' dedi.

Gündem 19.11.2022, 16:26 19.11.2022, 16:26
Abone ol
AK Partili Hamza Dağ Millet İttifakı'na açtı ağzını yumdu gözünü: Dernek bile yönetemezler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Selçuk'un Şirince Mahallesi'nde ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen programda partililerle biraraya geldi. Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dağ, kritik açıklamalarda bulundu. 

'KAVGADA DAHİ SÖYLENMEYECEK SÖZLER'

Millet İttifakı ortakları arasında cumhurbaşkanı adayı belirleme konusundaki tartışmalara ve belirsizliğe dikkat çeekn Dağ,  İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay arasındaki tartışmanın "kavgada dahi söylenmeyecek ifadelere ulaştığını" savundu.

'DERNEK YÖNETME DURUMUNDA OLSALAR NASIL BİR TABLOYLA KARŞILAŞACAĞIMIZ ORTADA'

Altılı masanın iktidar olma hayali kuran bir ittifak olduğunu aktaran Dağ sözlerini şöyle sürdürdü:

Daha tünelin ucunda ışık bile görünmeden birbirlerine ne şekilde sıfatlar yüklediklerini ve nasıl baktıklarını çok net bir şekilde görüyoruz. Bırakın bir ülke yönetmeyi bir dernek yönetme durumunda olsalar nasıl bir tabloyla karşı karşıya kalacağımızı milletimiz gayet iyi bir şekilde takip ediyor. Bir tarafta 20 yıldır yaptıkları ortada olan bir iktidar ve bir ittifak var. Türkiye Yüzyılı gibi bir vizyonu milletin önüne koymuş bir ittifak. Doğru bir kişi, doğru bir ittifak ve doğru bir siyasi parti var. Diğer tarafta ise Bağımsız Türkiye Partisini ittifaka alıp almayacağını tartışan, bu konuda karar veremeyen ve aynı zamanda adaylık tartışmasında da artık birbirlerine karşı kavgada dahi söylenmeyecek sözleri ifade eden bir ittifak anlayışı var. Milletimiz bunu takip ediyor, milletimizin takdirine bırakıyoruz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!