banner2

AK Partili Hamza Dağ'dan çağrı! 'Vatansever CHP’liler, CHP’ye Sahip Çıksın'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Pençe-Kılıç Hava Harekatı'yla ilgili üç maymunu oynayan KCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, CHP'lilere çağrıda bulundu. 'Dağ, ''Burada vatansever CHP'lilere görev düşüyor. CHP’ye Sahip Çıksın!" dedi.

Gündem 22.11.2022, 18:08 22.11.2022, 18:11
Abone ol
AK Partili Hamza Dağ'dan çağrı! 'Vatansever CHP’liler, CHP’ye Sahip Çıksın'

AK Parti Genrl Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Anadolu Yayncıları Derneği taarfından gerçekleştirilen Anadolu Buluşmaları programında önemli açıklamalarda bulundu.

HAREKATA DESTEK YALNIZCA İYİ PARTİ'DEN 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Bir gece ansızın gelebiliriz' sözüyle, Suriye'nin kuzeyinde uluslarası güçlerin kurulmasını istediği terör devletine çok net bir cevap ortaya konulduğunu aktaran Dağ altılı masadan yalnızca İYİ Parti lidri Akşener'in harekata destek mesajı verdiğini aktardı.

TERÖRLE MÜCADELEDE BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Dağ sözlerini şöyle sürdürdü:

Dün CHP Parti Sözcüsü de çok cılız bir şekilde bir süreç ortaya koymuş oldu. Terörle mücadelenin biz topyekün birlik ve beraberlik içinde yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Tabii ki son dönemde ciddi mücadeleler verildi. Bitti diyemeyiz ama biz bu mücadeleyi etkin bir şekilde yerinde kaynağında yaparken birileri tabii ki boş durmuyor. Onları yöneten Uluslararası birtakım yapılar hem de terörden 40 yıldan bu yana birtakım netice uman çevreler, bunların devamı noktasında çalışmalar yapıyorlar.

'CHP'NİN ÜST TARAFININ TERÖRÜN YANINDA SAF TUTTUĞUNU GÖRÜYORUZ'

CHP’nin Suriye’ye yapılan hava harekatında sessiz kalmasına tepki gösteren Hamza Dağ, şunları aktardı:

HDP'nin tavrına milletimiz alıştı. Alışkan diye değil de tahmin ediyor. HDP'nin siyasi varlığı noktasında, PKK'nın sözcülüğünün dışına çıkması gerekiyor. Ama CHP'nin gelmiş olduğu pozisyon asıl sorgulanan. CHP’nin gazeteciler raporu olarak ifade etmiş oldukları rapordaki birçok kişinin terör örgütü o zaman da üyesi bugün de elinde silahla dağda görüntüler verdiğini görüyoruz. CHP'nin üst tarafının terörün yanında saf tuttuğunu görüyoruz. 

VATANSEVER CHP'LİLERE GÖREV DÜŞÜYOR

Diğer konu tezkere. Tezkerede Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye'deki bu terör yapılanmasını ortadan kaldırmak için yapmış olduğu mücadeleye Cumhuriyet Halk Partisi ne yazık ki hayır oyu vermiştir. CHP o zamanki tezkereye de Suriye'ye herhangi bir harekat olmasın hatta Suriye'de bulunan unsurlar geri dönsün diye  hayır oyu vermişti. Şimdi de en son hava harekatı başladıktan sonra yaklaşık 2-3 gün sonra çok cılız hiç kimseye temas etmeyecek bir şekilde açıklamayla geçiştirilmiş. Burada vatansever CHP'lilere görev düşüyor. Vatansever CHP'liler ele geçirilmiş olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni, kendi partilerini demokratik yollarla seçimle tekrar ele geçirirlerse, bu hem CHP’ye fayda sağlamış olur hem ülkeye fayda sağlamış olur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!