banner2

AK Parti'nin 120 maddelik anayasa taslağı hazır! Seçim beyannamesi ekonomi ağırlıklı olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına seçim beyannamesinin hazırlanması yönünde talimat verdi. 28 Ekim’de Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak seçim beyannamesinde 120 maddelik yeni anayasa taslağı yer alacak. Seçim beyannamesi ekonomi ağırlıklı olacak. İşte haberin tüm detayları...

Gündem 27.09.2022, 08:04 27.09.2022, 08:21
Abone ol
AK Parti'nin 120 maddelik anayasa taslağı hazır! Seçim beyannamesi ekonomi ağırlıklı olacak

2023'ün Haziran ayında gerçekleşecek seçimlere bir yıldan daha az bir süre kaldı. Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan ancak Millet İttifakı henüz isim belirlemedi. AK Parti'de seçim hazırlıkları resmen başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kurmaylarına seçim beyannamesinin hazırlanması yönünde talimat verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak seçim beyannamesinde yeni anayasa taslağının da yer alacağı belirtildi. Yaklaşık 120 maddelik yeni anayasa taslağının metni hazır. Seçimlerden sonra Cumhur İttifakı’nın Meclis’te çoğunluğu alması durumunda sivil anayasa gündeme gelecek. Seçim beyannamesinin ise ekonomi ağırlıklı olması bekleniyor.

EKONOMİ AĞIRLIKLI OLACAK

28 Ekim’de Ankara Arena Spor Salonu’nda açıklanacak seçim beyannamesinin ayrıntıları da belli olmaya başladı. Ekonomi ağırlıklı olması beklenen seçim beyannamesinde vatandaşı rahatlatacak adımlarla ilgili çalışmaların yapıldığı belirtildi. Beyanname ile AK Parti’nin bugüne kadar hastane, bölünmüş yollar, havaalanları, köprüler gibi büyük yatırımlarla altyapı sorununun olmadığı konusuna vurgu yapılması planlanıyor. Bu kapsamda beyannamede, önümüzdeki süreçte enflasyonun tek haneli rakamlara düşmesi ve alım gücünü yükseltecek atılımlar gibi vatandaşın refahını artırmaya dönük projelerin yer alacağı belirtildi.

YENİ VAATLER TEK TEK SIRALANACAK

Seçim beyannamesindede 2023'ün yanı sıra 2053 ve 2071'e vurgu yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarına verdiği talimatta 20 yıllık AK Parti iktidarında yapılanlara dikkat çekilecek ve yeni vaatler tek tek sıralanacak. Ekonomi, dış politika, sağlık ve eğitim alanında atılacak adımlar anlatılacak.

SEÇİM PROGRAMLARI HAZIRLANACAK MÜZİKLER VE GÖRSELLER BELİRLENECEK

Seçimle ilgili yapılacak miting programları ve teşkilatların saha çalışmalarına ilişkin programlar hazırlanacak. Sandık müşahitleri ve görevlilerinin tespiti ve bunların eğitimi için hazırlıklarını yapılacak. Seçim sloganları, müzikler ve görsel içerikler üzerine çalışma yapılacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!