Yandex Metrica

ABD'den PKK'ya mesaj: TSK geliyor Kandil'i boşaltın

ABD'den PKK'ya mesaj: TSK geliyor Kandil'i boşaltın

Türkiye'nin 18 Nisan'da PKK terör örgütüne yönelik Irak'ın kuzeyinde başlattığı Pençe-Kilit Operasyonu öncesi ABD'nin PKK'ya Kandil'i boşaltması konusunda mesaj gönderdiği ortaya çıktı.

Gündem

23.01.2024, 19:38

Geçtiğimiz aylarda Adana'da PKK/KCK'nın sözde Türkiye Demokratik Örgütlenmesi'ne yönelik 27 Haziran'da düzenlenen operasyonda KCK/TDÖ sözcüsü Ayşe Irmak, Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Funda Buyruk ve HDP'li yöneticilerin de arasında olduğu 37 şüpheli gözaltına alınmıştı. Adana Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 4 adet tabanca ve çok sayıda örgütsel dokümana el konulmuştu.

Yeni provokasyon peşindeler! Örgüt panik içinde: Suriye ile normalleşmeye terör gölgesi! Yeni provokasyon peşindeler! Örgüt panik içinde: Suriye ile normalleşmeye terör... Haberi Görüntüle

ABD'DEN TALİMAT: KANDİL'İ BOŞALTIN ROJAVA'YA KAYDIRIN

Yeni Şafak'ın haberin göre, yapılan baskın sonrası ele geçirilen dokümanlar üzerinde yapılan incelemelerde çok önemli bilgilere ulaşıldı. TSK'nın 18 Nisan'da PKK terör örgütüne yönelik Irak'ın kuzeyinde başlattığı Pençe-Kilit Operasyonuyla ilgili gelişmeler de var.  ABD'nin operasyon öncesi terör örgütünün sözde Kandil karargahını boşaltması ve Suriye'nin kuzeyinde PKK/PYD işgali altında olan Rojava'ya kaydırılmasını teklif ettiği belirlendi. Ancak terör örgütü bu teklifi reddetti.

Microsoft'tan yeni açıklama: Tüm uygulama ve hizmetler kurtarıldı Microsoft'tan yeni açıklama: Tüm uygulama ve hizmetler kurtarıldı Haberi Görüntüle

ÇOCUKLUKTAN AŞILANMALI

Ele geçen dokümanlar arasında örgütün izleyeceği yol haritası da ele geçirildi. Örgütün çalışma ve işleyiş şekli, yöntemleri ve örgüt disiplini hakkında çocuklara eğitimler verilmesi, örgütsel konuların çocukların yanında konuşulması, örgüt ideolojisinin kişilere çocukluktan itibaren aşılanması talimatının verildiği görüldü.

Ayazın Sonu Güneş dizisinde Güneş kimdir? Güneş'i hangi oyuncu oynuyor? Ayazın Sonu Güneş dizisinde Güneş kimdir? Güneş'i hangi oyuncu oynuyor? Haberi Görüntüle

GÜNDEM OLUŞTURMA GÖREVİ VERİLDİ

Yapılan incelemelere göre, PKK/KCK TDÖ yapılanmasına bağlı kurumlar Ayşe Irmak'a bağlı. Ayşe Irmak, örgüt tarafından 'yürütmeci' olarak görevlendirildi. Ayrıca, örgüt yönetimince TDÖ adına ülke genelinde gündem oluşturma görevi verildi. Örgütsel yapı içerisinde ideolojik alan, birinci dereceden örgütlenme sahası olarak görülüyor. Mutlak suretle örgütsel yapılara-kurumlara eleman kazandırılarak, bu şahısları örgütün hizmetine alınması gerektiği vurgulanıyor. Örgüt kurumlarında faaliyet gösteren siyasetçilerin de milletvekili veya belediye başkanı adaylarının destekleneceğine işaret ediliyor.

İstanbul'daki anaokulundan 'yok artık' dedirten görüntüler! Kreşi sahibi kendini böyle savundu İstanbul'daki anaokulundan 'yok artık' dedirten görüntüler! Kreşi sahibi kendini böyle... Haberi Görüntüle

GENÇLERİ AŞILAYIN

Yapılan incelemelerde ele geçirilen dökümanlarda, gençlerin militanlaşması isteniyor. Örgüt, sokak eylemlerine büyük önem veriyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading