banner2

Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Sekizkök'ten FETÖ uyarısı

Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, Kuzey Makedonya'ya FETÖ uyarısı yaptı.

Genel 14.07.2021, 14:33
Abone ol
Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Sekizkök'ten FETÖ uyarısı

Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'teki Türk Büyükelçiliği konutunda basın toplantısı düzenledi. 

"FETÖ ile irtibatlı kişilerin takip edilmesi ve dosyalarının Kuzey Makedonya makamlarına iletilmesi suretiyle ve bu dosyaların akıbeti neticelendirilinceye kadar Türkiye takipçisi olacaktır." diyen Sekizkök, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle açıklamalarda bulunurken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sekizkök, "FETÖ ile irtibatlı kişilerin takip edilmesi ve dosyalarının Kuzey Makedonya makamlarına iletilmesi suretiyle ve bu dosyaların akıbeti neticelendirilinceye kadar Türkiye takipçisi olacaktır" dedi.

"İLİŞKİLERİMİZ TEK BİR DOSYAYA BAĞLI DEĞİLDİR" MESAJI

Kuzey Makedonya’dan iadesi istenen FETÖ mensuplarıyla ilgili taleplerin gerçekleşmemesi durumunda, Kuzey Makedonya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin etki edip etmeyeceği ile ilgili ise Sekizkök, "İlişkilerimiz tek bir dosyanın akıbetine bağlı değildir. Türkiye-Kuzey Makedonya ilişkileri çok sağlam temeller üzerinde durmaktadır. Biz FETÖ konusunu gündemde tutmakla aslında meşru bir talebimizi dile getirmiş oluyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!