Rezidansta cinsel istismarlı işkenceye rekor hapis istemi

Konya'da bir rezidansta, Demet A.'nın ellerini bağlayarak işkence yapan üç kişi hakkında iddianame hazırlandı. Şüphelilerin tehdit, yağma, cebir, hürriyetinden yoksun bırakma, hakaret suçlarını işlediği ileri sürülerek 31.5'er yıla kadar hapsi istendi.

Genel 16.04.2022, 11:00 16.04.2022, 11:00
Abone ol
Rezidansta cinsel istismarlı işkenceye rekor hapis istemi

Konya'da bir rezidansta, Demet A.'nın ellerini bağlayarak işkence yapan üç kişi hakkında iddianame hazırlandı.

SORUŞTURMA TAMAMLANDI

Sabah gazetesinin haberine göre 10 Nisan günü genç kızların vücudunda sigara söndüren, saçlarını ustura ile kesen, üzerindeki kıyafetleri çıkartarak işkenceler yapan şüpheliler Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve arkadaşları Tuğba Demirci hakkında Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

31.5'ER YIL HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Cumhuriyet savcısı iddianamede şüpheliler hakkında 'birden fazla kişi tarafından birlikte silahlı tehdit, birden fazla kişi tarafından gece vakti konutta yağma, cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, hakaret ve mala zarar verme' suçlarından 31.5'er yıla kadar hapis cezası isteniyor. İddianame ağır ceza mahkemesine gönderildi.

İddianamede şunlara yer verildi:

"Şüpheliler fikir ve eylem birliği içerisinde hareket etti. Merve K.'nın kıyafetlerinin makas ile kesilmesi nedeniyle mala zarar verme suçu oluştu. Merve K.'ya 'orospu, fahişe, sürtük, varoş' gibi kelimeler kullanarak onur, şeref ve saygınlığına saldırıp hakaret suçu işlediler.

Merve K.'nın cep telefonu ve çantasını zorla alarak yağma yaptılar. Sonra etkin pişmanlık göstererek bunları iade ettiler. Silahtan sayılan cop, makas, bıçak gibi aletlerle Merve K.'nın evden çıkmasına engel oldular. Yine bu aletleri kullanarak birden fazla kişi ile tehdit ettiler."

NE OLMUŞTU?

Konya'da Demet A. adlı kadın, daha önce kafesinde çalıştığı ve bir süre flört ettiği Murat Demirci ile nişanlısı Sara Demir ve Tuba Demirci tarafından kaçırılıp, rezidanstaki bir stüdyo daireye götürüldü.

İddiaya iki kadın burada Demet A.’nın ellerini bağlayıp vücudunda sigara söndürdü, bıçakla boğazını çizerek sopayla dövdü, makasla saçını ve kıyafetlerini kesti.

D.A.'nın şikayeti üzerine gözaltına alınıp adli kontrol kararıyla serbest bırakılan 3 kişi, aynı gün başka bir kadının da benzer şikayeti üzerine tutuklandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!