banner2

Öğrenciler ve velileri ilgilendiriyor! Ramazan Bayramında EK TATİL geliyor: Tüm illerde uygulanacak tatil bakın kaç gün oldu

Öğrenciler ve velilere müjdeli haber duyuruldu. Nisan ara tatiline sayılı günler kalırken, 17-20 Nisan'da olacak ara tatil Ramazan Bayramı tatili ile birleşti. Böylece öğrencilerin tatil günü arttı. İşte detaylar...

Genel 17.03.2023, 15:58
Abone ol
Öğrenciler ve velileri ilgilendiriyor! Ramazan Bayramında EK TATİL geliyor: Tüm illerde uygulanacak tatil bakın kaç gün oldu

Öğrenciler ve velilere müjdeli haber duyuruldu. Nisan ara tatili Ramazan Bayramı tatili ile birleşecek. 

Milli Eğitim Bakanlığı Kahramanmaraş'ta yaşanan depremin ardından okullarda 2. dönemi 20 Şubat tarihinde başlattı. Depremin etkilendiği bölgelerde ise üç kademede okulların açılması kararı alınmıştı.

DEPREM BÖLGESİNDE OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? 

Son olarak Gaziantep, Osmaniye ve Adana'da okullar bu hafta başı (13 Mart) açıldı. Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya'da ise okullar 27 Mart tarihinde eğitim öğretim faaliyetlerine başlayacak.

ARA TATİL RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ İLE BİRLEŞİYOR 

Diyanet İşleri Başkanlığının yayınladığı takvime göre bu yıl Ramazan ayı 23 Mart-21 Nisan tarihleri arasında uygulanacak.

Hemen ardından ise üç günlük bayram tatili başlayacak. MEB tarafından açıklanan takvime göre ara tatil 20 Nisan tarihinde sona eriyor. Ancak Ramazan bayramı 1. günü 21 Nisan tarihinde başlayacak. Ramazan bayramı tatili, resmi tatil olduğundan okullar, üniversiteler ve kamu kurumları kapalı olacak.

Nisan ara tatili sebebiyle 14 Nisan Cuma günü kapanacak okullarda eğitim öğretim faaliyetleri tekrar 24 Nisan Pazartesi günü başlayacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!