İstanbul'da 'Aedes' türü sivrisineklerde artış yaşanırken birçok mahallede bu durumdan rahatsız.
![İstanbul’da kavrulacak: Termometreler ilk kez bu dereceyi görebilir! İşte haftalık hava durumu...](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/resim-2024-07-22-090243639.webp)
SİVRİSİNEK MÜCADELESİ SÜRÜYOR
O mahallelerden biri olan Bağcılar'da belediye 'sivrisinek mücadelesi'ni sürdürüyor.
![Konuşmak için gitti rastgele ateş etti! Damat, 3 kişiyi katletti!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/resim-2024-07-25-134804619.webp)
'KURUT-KALDIR-KORUN'
Sağlık İşleri Müdürlüğü personeli, ilaçlamanın yanında, hazırlanan el broşürleriyle vatandaşlara sivrisineklerden kurtulmanın yolu olan “Kurut-Kaldır-Korun” yöntemini anlatıyor.
Çalışmalar devam erken Bağcılar Belediyesi Hayvan Barınma ve Müşahade Merkezi'nde görevli Veteriner Hekimi Yunus Giray Özarslan, yaptıkları çalışmaları anlatarak vatandaşlara uyarılarda bulundu.
![Fransız okulundan sonra Alman okuluna da MEB’den nota!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/resim-2024-07-25-095025754.webp)
'SİVRİSİNEKLER HIZLI ÜRÜYOR'
Özarslan, sivrisineklerin doğada kendiliğinden oluşan ve insan eli ile oluşturulan her türlü durgun su kaynağında ürediğine dikkat çekti.
Özarslan, “Sivrisinekler, yumurtalarını durgun halde bulunan suların olduğu yerlere bırakırlar. Bir sivrisinek 200 ile 400 arasında yumurta bırakır. Hızlı üreyen sivrisineklerin son bir hafta içinde bastırdığını görüyoruz'' açıklamasında bulundu.