Yandex Metrica

İstanbul Boğazı'nda mayın paniği! Bomba imha ekipleri geldi

İstanbul Boğazı'nda mayın paniği! Bomba imha ekipleri geldi

Avlanma yasağının sona ermesiyle sefere çıkan balıkçıların ağına İstanbul Boğazı'nda patlamış bir mayın takıldı. Mayın, incelemenin ardından kamyona yüklenerek götürüldü.  

Genel

23.01.2024, 17:55

Denizde av yasağının sona ermesinin ardından balıkçılar denize açıldı. İstanbul Boğazı'nda görülmeiş bir şey yaşandı.

Poyrazköy, Yavuz Selim Köprüsü yakınlarında saat 15.00 civarında bir balıkçı teknesinden denize atılan ağa mayın takıldığı görüldü. Yaşanan bu gelişme üzerine balıkçılar durumu polis ve sahil güvenlik ekiplerine haber verdi. Balıkçı teknesi polis ve sahil güvenlik ekiplerin eşliğinde Poyrazköy limanına çekildi. Mayının incelenmesi için bomba imha uzmanları çağırıldı. Bomba imha uzmanlarının incelemesi sonrası mayının eski ve patlamış olduğu belirlendi.

İncelemin ardından mayın, vinç yardımıyla kamyona yüklenerek götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.  

İstanbul'da vahşet: Temizlik ilanından çağırıp genç kızı öldürdü! Ceset parçalarını sakladığı yerler tüyler ürpertti! İstanbul'da vahşet: Temizlik ilanından çağırıp genç kızı öldürdü! Ceset parçalarını... Haberi Görüntüle

"BOMBA İMHA EKİPLERİ GELDİ"

Teknenin sahibi Osman Yıldırım, "Biz balıktan geldik. Teknemi limana bağladım. Daha sonra ekmek almaya gitmiştim. Sahil güvenlik ekipleri anons yaptı. Buradaki tekneleri çekmemizi söylediler. Ben geldim limana, daha sonra sahil güvenlikteki komutanla konuştum. Burada ne olduğunu sorduğumda denizde mayın bulunduğu ve bir balıkçı teknesinin ağlarına takıldığı söylendi. Emniyet açısından teknemizi kaldırmamız istendi. Patlama olabilir diye komple sahili ve plajı kapattılar. İki, üç saat sürdü. Olay yerinde gereken emniyet sağlandı. Bomba imha ekipleri geldi. O mayını bulan balıkçı teknesini de alıp götürdüler" dedi. 

Balıkçı teknesinde yaşamını sürdüren Murat Kılıç da, "Saat 15.00 civarındaydı. Bir balıkçı teknesinin ağlarına mayın takıldı. Acilen limana gelindi. Daha sonra durum sahil güvenlik ekiplerine bildirildi. Ekipler limanı boşalttılar. Daha sonra bomba imha ekipleri de denizdeki çıkan mayını inceleyip alıp gittiler" diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading