Yandex Metrica

ICYF: Gençler İslamofobiye karşı etkin rol üstleneceği belirtildi

ICYF:  Gençler İslamofobiye karşı etkin rol üstleneceği belirtildi

ICYF'nin sonuç bildirgesinde gençlerin İslamofobiye karşı etkin rol üstleneceği belirtildi.

Genel

23.01.2024, 17:45

İslam İşbirliği Teşkilatı Gençlik Forumu'nun (ICYF) düzenlediği "İslamofobiye Karşı Küresel Gençlik Eylemi" programının sonuç bildirgesinde, İslamofobiye karşı mücadelede gençlerin etkin rol alacağna dikkat çekildi.

İstanbul’da kavrulacak: Termometreler ilk kez bu dereceyi görebilir! İşte haftalık hava durumu... İstanbul’da kavrulacak: Termometreler ilk kez bu dereceyi görebilir! İşte haftalık... Haberi Görüntüle

İSLAMOFOBİNİN HER HALİYLE MÜCADELE

ICYF Genel Merkezinde geçtiğimiz 4-5 Ağustos'ta bir araya gelen katılımcılar, bir sonuç bildirgesi yayımlayarak, İslamofobinin her haliyle mücadeleye hazır olduklarını belirtti.

Bildiride, gençleri küresel boyutta tüm zamanlara göre çok daha fazla etkileyen İslamofobi tehdididine karşı mücadele vermenin zorunluluk haline geldiği belirtildi. Bildiride, "İslamofobi tehdidini azaltmak ve artan tehditleri ortadan kaldırmak için birlikte çalışmak artık zorunluluk halini aldı. Gençler bu mücadelede çok daha etkin bir rol üstelenecektir. İİT tüzük ilkeleri ve amaçlarından olan, ayrımcılığın her biçimini ortadan kaldırmaya ve tüm Müslümanların onurunu korumaya yönelik çaba sarf edeceğimizi yeniden hatırlatıyoruz." ifadelerine yer verildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading