Genç ailesi koronavirüs kabusunu yaşıyor! 6 ayda 8 aile üyesi hayatını kaybetti

Rize'nin Güneysu ilçesinde Kovid-19'a yakalanan 8 aile ferdinin hayatını kaybetmesi bir kişinin de entübe edilmesi sonucu Genç ailesinin 63 yaşındaki üyesi Ali Genç, 'Genlerimizde problem var! Araştırılsın' talebinde bulundu.

Genel 20.02.2022, 11:31 20.02.2022, 12:58
Abone ol
Genç ailesi koronavirüs kabusunu yaşıyor! 6 ayda 8 aile üyesi hayatını kaybetti

İstanbul'da yaşayan Muhammet Genç ve oğlu Burak Genç, hasta olunca koronavirüs testi yaptırmışlardı. Testleri pozifif çıkan baba, oğul 1 hafta aralıklarla hayatlarını kaybetti. 

BİRÇOK AİLE ÜYESİ HAYATINI KAYBETTİ

Aynı aileden Bünyamin Genç, İbrahim Genç ve 58 yaşındaki Ali Genç, birkaç gün aralıklarla Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybetti. 

Yine Genç ailesinden olan Ali Genç'in kardeşleri Fatma Duman, Aysel Peçe'de hayatını kaybetti. 

Son olarak Ahmet Genç 13 Nisan 2021'de hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerden Muhammet, İbrahim ve Ahmet Genç’in kardeş oldukları belirtildi. Diğerlerinin ise, Muhammet Genç’in oğlu Burak Genç, kayınbiraderi Ali Genç, Ali Genç’in oğlu Bünyamin ile kız kardeşleri Fatma Duman ve Aysel Peçe olduğu belirtildi. 

25 KİŞİ AŞI OLDU

6 ay içinde 8 üyesinin hayatını kaybettiği bu yüzden 10 yeni mezar yeri daha hazırlayan ailenin aşı önceliği talebi ile  İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ailenin 25 üyesini aşıladı. Aşılarla beraber Genç ailesinde yaklaşık 10 aydır kimse koronavirüse yakalanmadı.

AŞIYA RAĞMEN HASTALIĞI AĞIR GEÇİRİYOR

Diğer yandan Genç ailesinin Kovid-19 kabusu yeniden çıktı. Ailenin bir üyesi daha şuan koronavirüsle mücadele etmeye çalışıyor. Babası, ağabeyi, 2 halası ve 4 kuzenini kaybeden, evli ve 1 çocuk annesi Şenay Genç Yalçınkaya, 3 aşı olmasına rağmen ağır seyreden hastalık nedeniyle tedavi altında tutulduğu Rize Devlet Hastanesi'nde entübe edildi.

'GENLERİMİZDE PROBLEM Mİ VAR?'

Ailesinin büyük bir kısmını koronavirüs yüzünden kaybeden 63 yaşındaki Ali Genç, koronavirüsle büyük bir sınav verdiklerini belirtti. 

Genç, "Koronavirüsten 8 yakınımızı kaybettik. Ne yazık ki Şenay kızımız da entübe edildi. Biz koronavirüsle büyük bir sınav veriyoruz. Aileden geriye 5 kişi kaldık, genlerimizin araştırılmasını istiyoruz. Biz aşılarımızı olduk, ‘her şey bitti’ diye sevinmiştik, sevincimiz kursağımızda kaldı. Ne yapacağız bilemiyorum. Aşılarımız mı bize fayda etmedi? Genlerimizde mi problem var? Başından beri hep söylüyoruz. Bizim genlerimiz araştırılsın" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!