banner2

Alkollü yolcu olay çıkardı! THY uçağı acil iniş yaptı

Türk Hava Yolları'na (THY) ait İstanbul-Singapur seferini yapan yolcu uçağında alkollü olduğu öğrenilen Ukraynalı yolcu kabin ekibine saldırdı. Uçak, Hindistan'a acil iniş yaptı.

Genel 30.03.2023, 17:15 30.03.2023, 17:33
Abone ol
Alkollü yolcu olay çıkardı! THY uçağı acil iniş yaptı

THY'nin TK-54 sefer sayılı Boeing 777-300 ER tipi uçağı 345 yolcusuyla Singapur seferini yapmak üzere saat 02.10'da İstanbul Havalimanı'ndan kalkış yaptığı sırada alkollü bir yolcunun kabşn memuruna saldırısı sonucunda acil iniş yaptı. 

ALKOLLÜ YOLCU KABİN MEMURUNA SALDIRDI 

TC-JJV kuyruk tescilli uçak Hindistan Hava Sahası'na geldiği sırada, uçakta bulunan ve alkollü olduğu öğrenilen Ukrayna uyruklu bir yolcu kabin ekibiyle tartışmaya başladı.Kabin ekibine saldıran yolcu daha sonra kendine zarar vermeye başladı.

Uçağın kaptan pilotu, Chennai Havalimanı ile irtibata geçerek durumu bildirdi ve aprona polis ekiplerini istedi.THY uçağı yerel saatle 14.15'te Hindistan'ın Chennai Havalimanı'na acil iniş gerçekleştirdi.

Uçakta olay çıkaran alkollü yolcunun, gözaltına alındığı öğrenildi. THY uçağı, yaklaşık 2 saatlik gecikmenin ardından seferini tamamlamak üzere tekrar Singapur'a hareket etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!