banner2

2023 MSB 30 bin personel alımı başvuruları ne zaman başladı mı? MBS personel alım şartları neler, nasıl başvurulur?

Milli Savunma Bakanlığı kendi bünyesinde 30 bin personel alımı yapılacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar personel alım başvuruların hangi tarihte başlayacağını ve başvuru şartlarının neler olduğunu arama motorlarında araştırmaya başladı. Peki, 2023 MSB 30 bin personel alımı başvuruları ne zaman başladı mı? MBS personel alım şartları neler, nasıl başvurulur?

Genel 23.05.2023, 11:18
Abone ol
2023 MSB 30 bin personel alımı başvuruları ne zaman başladı mı? MBS personel alım şartları neler, nasıl başvurulur?

MSB personel alım başvurularının ne zaman başlayacağı gündemi meşgul etmeye başladı. Geçtiğimiz yıl birçok alan alımlar gerçekleşmişti. Konuya ilişkin Milli Savunma Bakanı açıklamalarda bulundu. Vatandaşlar başvuru şartlarının neler olduğunu ve başvuruların nereden yapıldığını arama motorlarında sıkça araştırmaya başladı. Peki, 2023 MSB 30 bin personel alımı başvuruları ne zaman başladı mı? MBS personel alım şartları neler, nasıl başvurulur?

MSB PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

Milli Savunma Bakanlığı henüz 2023 yılında yapılacak personel alımına ilişkin ilanı yayınlamadı. İlanın Resmi Gazete’de yayımlanması sonrası alım yapılacak meslek grupları, başvuru tarihleri, özel ve genel başvuru şartları belli olacak.

MSB PERSONEL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı başvuru işlemleri, personeltemin.msb.gov.tr adresinden gerçekleştiriliyor. 30 bin alıma ilişkin ilan yayınlandıktan sonra adaylar internet üzerinden müracaatlarını iletecek. Başvuru özel ve genel şartları taşımayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak. Ayrıca adayların herhangi bir kuruma bizzat giderek başvuru yapmasına gerek olmayacak. İlanda eğitim, yaş, sınav ve diğer şartlar yer alacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!