Ünlü kuyumcu İslam Memiş Fed'in planını ifşa etti! 'Altında bu seviyeyi beklemeden satan kaybeder!'

Kendi YouTube kanalından sık sık uyarı ve açıklamalar yapan İslam Memiş, bu kez farklı bir noktaya parmak bastı ve "Satan kaybeder" dedi. Peki, İslam Memiş neden bu sözleri söyleyerek uyarılarda bulundu? İşte ayrıntılar...

Ekonomi 18.05.2022, 11:49 18.05.2022, 11:55
Abone ol
Ünlü kuyumcu İslam Memiş Fed'in planını ifşa etti! 'Altında bu seviyeyi beklemeden satan kaybeder!'

Youtube kanalından açıklamalarda bulunan İslam Memiş önümüzdeki 3 aya dikkat çekerek yatırımcılara ve vatandaşlara seslendi. Söylediklerinin yatırım tavsiyesi olmadığının altını bir kez daha çizen Memiş şu cümleleri kurdu;

"Genel bir değerlendirme yapacağım. Önümüzdeki hafta neler olabilir, emtia ve döviz fiyatlarında artış devam eder mi?

2500 PUAN UYARISI

Borsa İstanbul haftayı 2458 puan civarında tamamladı. 2500 puan üzerindeki fiyatlamaları yine riskli gördüğümü söyleyeyim. Dolar tarafındaki değerlenme, TL'nin değer kaybı borsada satışları yeniden gündeme getirebilir diye tahmin ediyorum.

HAZİRAN VE TEMMUZA DİKKAT!

Dolar kuru 14.94 lira seviyesinden haftayı tamamladı. 15 seviyesi artık görüldü, yukarıda 15.50 lira seviyesi var. Dövizle ticaret yapıyorsanız Nisan ayında alım tarafını bitirmeniz gerekiyordu. Döviz kurlarının tamamında yukarı yönlü hareketlerin devam edeceğini düşünüyorum. Özellikle haziran ve temmuz ayına dikkat çekmek istiyorum, yeni zirveler görmemiz muhtemel olacaktır.

FED FAİZ ARTIRMAYA DEVAM EDECEK Mİ?

Dolar endeksi 104 seviyesini bugün gördü. Uluslararası piyasalarda dolar artışını bütün dünyada hissedildi, bizde ise az hissedildi çünkü dolar üzerinde baskılama vardı. FED piyasaların beklentisi doğrultusunda 50 baz puan artış yaptı. Muhtemelen yıl sonuna kadar 3 kez daha 50 baz puan yani toplamda 150 baz puan faiz artırımı yapma ihtimali kuvvetlendi. FED Başkanı Powell'ın açıklamaları çok önemliydi. Endişeliydi, kaygıları var ve belirsizliğin arttığını düşünüyor. Bu yüzden enflasyonla mücadele etmek için faiz artırımlarına devam edecek. Dünya genelinde artan bir enflasyon var."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!