Son dakika: Hükümete yakın isim itiraf etti! O tarihte dolar dibi görecek

Türkiye Gazetesi yazarı Necmettin Batırel, Türkiye ekonomisinde devrim niteliğinde büyük bir değişim yaşanacağını açıklayarak bunun neticesinde doların  TL'ye kadar düşebileceğini kaydetti.

Ekonomi 05.07.2022, 16:20
Son dakika: Hükümete yakın isim itiraf etti! O tarihte dolar dibi görecek

Türkiye Gazetesi yazarı Necmetin Batırel, Türkiye Gazetesi'ndeki köşesinde çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı. Batırel, Türkiye'de devrim niteliğinde gelişmelerin yaşanacağını söyleyerek, "Yurt dışından bavulla dolar akacak." iddiasında bulundu. 

"PİYASADAKİ SUNİ FİYAT ARTIŞLARININ KÖKÜ KAZINACAK"

Batırel'in köşe yazısından ilgili bölüm şu şekilde:

"Türk ekonomisinde devrim niteliğinde büyük bir değişim yaşanacak. Yurt dışından bavulla dolar akacak. Kurlar yerlerde sürünecek. Türk lirası büyük değer kazanacak… Rakam vermek istemiyorum, ama bu durumda dolar 6 lira da olur, 8 lira da 9 lira da… Piyasadaki suni fiyat artışlarının kökü kazınacak. Bu durumda. 26 liradaki benzin-motorin 10 liraya düşer, bankalardaki 132 milyar dolarlık bireysel hesaplar yıldırım hızıyla çözülür. Maliyetler dip yapar üretim patlar, fiyatlar çakılır. Ucuzluk dönemi başlar. Vatandaş rahatlar, ne cari açık kalır, ne enerji faturası, enflasyonun yerinde de yeller eser.

"BİTCOİN OLAYINA ÇÖZÜM GETİRİLMELİ"

Bunun öncesinde yapılacak bir başka iş daha var. Bitcoin olayına mutlaka bir çözüm getirilmeli. Bugün yurt içindeki kripto paralarda 9 milyar dolar var. Bu çok büyük rakam. Ya bu sanal işlemler tamamen yasaklanmalı, ya da kanuni düzenleme yapılarak kontrol altına alınmalıdır. Kolay para hayaliyle servetlerini batıranlar kurtarılmalıdır..."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!