Yandex Metrica

Sitede Ara

65 yaş aylığı, engelli ve evde bakım maaşı alanlar dikkat: Destek ödemelerinde rakam değişiyor

65 yaş aylığı, engelli ve evde bakım maaşı alanlar dikkat: Destek ödemelerinde rakam değişiyor

Engelli maaşı, 65 yaş aylığı, evde bakım ücreti alanlara zam müjdesi geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek ödemelerine zam kararı aldı. Rakamlar sil baştan değişiyor.

Ekonomi

21.05.2024, 20:33

Sosyal devlet kapsamında vatandaşların yanında olmaya devam eden Türkiye, engelli maaşı, 65 yaş aylığı, evde bakım ücreti alanların ücretlerine zam yapmaya karar verdi. 

Bakanlık listeyi tek tek açıkladı! Erken emeklilik hayal değil: 40'tan fazla meslek için kapılar açıldı Bakanlık listeyi tek tek açıkladı! Erken emeklilik hayal değil: 40'tan... Haberi Görüntüle

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİNE YENİ ZAM

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşların aylıklarına 2024 yılının başında önemli bir zam yapmıştı. Söz konusu zamlar milyonlarca vatandaşın hesabına geçiyor. Peki zam sonrası destek ödemeleri ne kadar oldu?

2024 yılı itibarıyla ihtiyaç sahiplerine sağlanan destek ödemelerine zam güncellemesi geldi. Emekli ve memur maaşlarına yapılan yüzde 49.25'lik zammın ardından engelli maaşı, 65 yaş aylığı, evde bakım ücreti rakamları da artırıldı. 

Ticaret Bakanlığı'ndan emlakçılar için yeni karar: O şart kaldırıldı! Ticaret Bakanlığı'ndan emlakçılar için yeni karar: O şart kaldırıldı! Haberi Görüntüle

DESTEK ÖDEMELERİ NE KADAR OLDU?

Bakan Göktaş tarafından müjdelenen yeni ödeme miktarları vatandaşların hesabına yatacak. Peki zamlı ödemeler ne zaman hesaplara yatacak, ne kadar?

Önceden 2.348 TL olan 65 yaş aylığı yeni zamla birlikte 3.504 TL'ye çıktı. Evde bakım ücretinin önceki miktarı 5.095 TL iken şimdi 7.508 TL oldu. Engeli maaşı ise yüzde 40-69 arası 2.796 TL, yüzde 70 ve üzeri ise 4.196 TL olarak güncellendi.

Akaryakıt fiyatları artık sabit mi olacak? Tek fiyat dönemi resmen başlıyor Akaryakıt fiyatları artık sabit mi olacak? Tek fiyat dönemi resmen... Haberi Görüntüle

TEMMUZ AYINDA YENİ ZAM GELECEK

Öte yandan engelli maaşı, 65 yaş aylığı, evde bakım ücretlerine temmuz ayında bir zam daha yapılacak. Temmuz ve Aralık dönemi için 6 aylık enflasyon artışı göz önünde bulundurularak rakamlar değişecek.

Evlilik düşünen çiftlere müjde: Bakan Göktaş açıkladı: 150 bin TL bugün hesaplara yatıyor Evlilik düşünen çiftlere müjde: Bakan Göktaş açıkladı: 150 bin TL... Haberi Görüntüle

DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Genellikle ödemeler her ayın 15 ile 30 arası TC kimlik numarası son rakamlarına göre değişiyor. 

 

Habere Tepki Ver

34

24

16

10

2

0

0

2

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading