banner2

SGK, Bağkur, EYT ve 4C'lilere bir müjde de o bankadan! Promosyon miktarı rekor kırdı! Kredi ve fatura ödeme kolaylığı geldi

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL'ye çıkarılmasının ardından emekli promosyonuna da zam yapıldı. Garanti BBVA promosyon miktarını güncellerken başvuru için son tarihi de duyurdu. İşte, detaylar...

Ekonomi 28.03.2023, 13:23 28.03.2023, 13:40
Abone ol
SGK, Bağkur, EYT ve 4C'lilere bir müjde de o bankadan! Promosyon miktarı rekor kırdı! Kredi ve fatura ödeme kolaylığı geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL'ye yükseltildiğini duyurmasının ardından bankalar da emeklilere ödenen promosyonları artırdı. İlk maaşını nisan ayında almaya hazırlanan 2 milyon 250 bin EYT'liyi müşterisi yapmak için çalışmalarını hızlandıran Garanti Bankası, yapılan son zamlarla birlikte emekli müşterilerine sunduğu promosyon kampanyasında güncellemeye gitti.

EMEKLİ PROMOSYONU 6 BİN 750 TL'YE ÇIKTI

En düşük emekli maaşı alan müşterilere ödenen 4500 TL tutarındaki promosyon, taban emekli aylığının 7500 lira olarak belirlenmesiyle birlikte 6750 TL'ye çıkmış oldu. Geçmiş dönemde düşük seviyedeki promosyondan yararlanan emekliler, bankaya başvurmaları halinde aldıkları ücret ile güncellenen ücret arasındaki farktan yararlanma hakkına sahip olacak. 

Şu an için promosyon kampanyasında 2 farklı ödeme gerçekleştiren banka, maaşı 7500 TL ile 10000 TL arasında olan müşterilerine 6750 TL nakit ödeme yaparken, emekli aylığı 10000 TL'nin üzerinde olan emeklilerin hesaplarına 7500 TL yatırılmakta. 

SON TARİH 31 MART

Bankanın internet sitesinde yer alan bilgilere göre, promosyon kampanyası için son başvuru tarihi 31 Mart 2023. Söz konusu sürenin uzatılıp uzatılmayacağına yönelik bir bilgi paylaşılmazken, kampanyayı kaçırmak istemeyen emeklilerin online kanallar ile bankaya gitmesine gerek kalmadan promosyon ödemesinden yararlanabileceği belirtildi.

EYT'LİLER İÇİN İLK PROMOSYON

İlk emekli maaşlarını 17-26 Nisan tarihleri arasında almaya hak kazanacak EYT'liler, Garanti BBVA'da hesap açmak için maaş tarihlerini beklemek zorunda değil. Yapılacak başvuru sonrasında emekli adayları hesaplarını açabildiği gibi, birkaç hafta içerisinde yatırılacak olan 2000 TL'lik bayram ikramiyelerini de bu bankada açtıkları hesaptan çekebilme şansına sahip. 

EKSTRA BİN LİRA ÖDEME

Türkiye Garanti Bankası, bir defaya mahsus olmak üzere ödenecek nakit tutarın yanı sıra, 31 Mart'a kadar maaşını 3 yıl süreyle Garanti'den almayı taahhüt eden emekli müşterilere özel bir kart kampanyasını hayata geçirdi. 

Bu kampanyaya göre, emekli müşteriler alacakları promosyonlardan hariç, kredi kartlarından yapacakları 500 TL ve üzeri harcamalarına 1000 TL değerinde bonus puan kazanacak. 

Söz konusu bonus puanlar, marketlerden akaryakıt zincirlerine, giyim mağazalarından kırtasiyelere kadar birçok alanda kullanılabilecek ve nakit para ile aynı işlemlere tabii tutulacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!