banner2

KDV indirimine rağmen yağ fiyatları düşmedi! 1 litrelik ayçiçek yağını rekor fiyattan satıyorlar! Fiyat sabitlemesi gelecek

Ayçiçek yağının litre fiyatı her geçen gün yükselirken, KDV indirimlerini fırsat bilen satıcılar önce zam sonra indirim yaptı. Böylece KDV indirimi, uyanık satıcılar yüzünden fiyatları düşürmeye yetmedi.

Ekonomi 12.04.2022, 12:48
Abone ol
KDV indirimine rağmen yağ fiyatları düşmedi! 1 litrelik ayçiçek yağını rekor fiyattan satıyorlar! Fiyat sabitlemesi gelecek

Rusya Ukrayna savaşının etkisi, tedarik zincirinin bozulması ve stokçuluk faaliyetleri yüzünden ayçiçek yağının fiyatı düşmüyor.

170 liralara kadar yükselen 5 litrelik Ayçiçek yağı fiyatlarının zincir marketlerdeki litre fiyatları şaşkına çevirdi.

LİTRE FİYATI 47,90

Bir zincir markette 4 farklı markanın litre fiyatının 47,90 liradan satışa sunulması pes dedirtti. Ayçiçek yağlarının 5 litresi ise böylelikle  239.50 liraya geliyor.

Vatandaşlar indirim beklerken her geçen gün gelen zamlara bir çözüm üretilmesi beklenirken şu an piyasada en ucuz Ayçiçek yağı Tarım Kredi Marketleri’nde 129 liradan satışa sunulmuş durumda.

Yine aynı Ayçiçek yağı E-PTT AVM’den de satılıyor.

FİYAT SABİTLEMESİ GELECEK

Ankara kulislerinden sızan bilgilere göre, fiyat sabitleme uygulaması ile birlikte ayçiçek yağı fiyatları da makul seviyelere çekilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!