İslam Memiş gram altının yeni fiyatını açıkladı: Bu ay olacak

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altının ve diğer yatırım araçlarının yol haritasını paylaştı. Memiş, gram altının 1450 lira seviyelerine geleceğini öngördü.

Ekonomi 03.03.2022, 15:53
İslam Memiş gram altının yeni fiyatını açıkladı: Bu ay olacak

Küresel piyasalardaki dengesizlikler yatırımcıyı düşündürmeye devam ediyor. Hal böyleyken vatandaşlar, 'paramızı nereye yatırsak kazanırız?' şeklinde sorular yöneltiyor. Bu soruyu yanıtlayan İslam Memiş, yatırımcıları kısa vadeli işlem yapmaya karşı uyararak önemli değerlendirmelerde bulundu.

İslam Memiş, konuya ilişkin şunları söyledi:

Savaş ortamında altın her zaman güvenli limandır. Herkes riskten kaçmak için altın alır. Herkes yakından bilir son 7 aydır altın bilerek baskılandı altın sadece savaş ortamını sevmiyor enflasyon olduğu ortamda da güvenli limandır.

Savaştan önce enflasyon gerçeği olduğu için enflasyondan güç toplayan altın olduğu için değerinin altında kalmıştı. Savaş başladı ama zamanında tezgahladıkları enflasyon balonunun ihalesini Putin'e bıraktılar.

Bana sorsanız ons bazında gram bazında ben bu fiyatlardan altın gümüş yatırımı yapmam.Yatırımcılar sert düşüşler yükselişler yaşanırsa bunu soğuk kanlılık ile takip etmeli. Malı alırmak kazanmak gerekiyor.

'GRAM ALTIN 1450 LİRA OLACAK'

Tekrar 1900 dolar altına sarkma ihtimalinde yüzde 50'mi alırım. FED'i beklerim kendime süre tanırım pozisyonumu kapatırım. 2022 yılında ons altında 2150 dolar gram altında 1450 lira benim öngörüm bu yönde. Zaman olarak bir şey söyleyemem.

'POZİSYONU KAPATANLAR YOLUNA DEVAM EDECEK'

Bir gün bile olsa bu seviyeler aşağı yönlü kırılacak pozisyonunu kapatanlar yoluna devam edecek.

Rusya da Ukrayna da zengin insanlar. Ama yasak geldi. Ne kadar zengin olursanız olun bir valizle gidebiliyorsunuz. Kitlesel göç diye bir şey var. Diyorum ki kitlesel göç var bununla birlikte insanlar beraberinde dijital parayı yanında götürmek isteyecektir. Ben 2020 yılında ilk kez yatırımcılara sepet oluşturun ve içinde kripto paranız da olsun diyorum.

'BU KAOS ORTAMINDA KISA VADELİ İŞLEM YAPMAYIN'

Toplum bunu bilmek ve öğrenmek zorunda. Herkes oturuyor on kişi senin hangi coin var... Bu bu kadar basit bir şey değil.

Rusya'yı finansal, ekonomik açıdan felç ettiler bu artarak devam ediyor. Bir ay sonra iki ay sonra farklı bir dünya ekonomisini konuşabilir miyiz bilemiyorum her ayın farklı hikayesi olacak. Kocaman kapalı kutu var.

Söyle bir ricam var lütfen bu kaos ortamında kısa vadeli işlem yapmayın. Sepet uygulamasına gitmeniz gerekiyor. Parite işlemi ile işlem yaparsanız zarar etmezsiniz. Bugün zirveleri rallileri konuşuyoruz bir anda karlar yerini zarara bırakabilir yatırımcıların çok dikkatli olması gerekir

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!