Yandex Metrica

Sitede Ara

Gözler altın fiyatlarında! Kritik eşiğin altına düşer mi?

Gözler altın fiyatlarında! Kritik eşiğin altına düşer mi?

Altın fiyatları kritik eşikte! Yeni haftanın ilk gününe altın kritik sınırda yani 500 lirada başladı. Düşüşün sürüp sürmeyeceği merak konusu.

Ekonomi

23.01.2024, 17:35

Altının gram fiyatı, haftanın ilk gününe kritik seviye olan 500 liradan açılış yaptı. Altın şu saatlerde 502 lira seviyesinde işlem görüyor.

ALTIN HAFTAYI DÜŞÜŞLE TAMAMLAMIŞTI

Geçen hafta dolar kurundaki yükselişe karşın, altının ons fiyatındaki düşüşün etkisiyle yüzde 2,2 gerileyen gram altın, haftayı da 495,9 liradan tamamladı.

Yeni haftaya ise yükselişle başlayan altının gram fiyatı, saat 11.25 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 1,3 üzerinde 502,3 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 820 lira, Cumhuriyet altını da 3.378 liradan satılıyor.

ONS FİYATINDA EN DÜŞÜK KAPANIŞ

Altının ons fiyatı, geçen hafta yüzde 6 değer kaybederek 1.764,6 dolarla son 2,5 ayın en düşük haftalık kapanışını gerçekleştirdi. Yeni haftaya ise yükselişle başlayan altının onsu, şu dakikalarda önceki kapanışın yüzde 1 üzerinde 1.782,8 dolardan alıcı buluyor.

FED KARARLARI ALTINI SERT DÜŞÜRDÜ

Analistler, ABD Merkez Bankası'nın toplantı kararlarının beklenenden şahin bulunması ile geçen hafta baskılanan altının ons fiyatının, yeni haftada tepki alımlarıyla yükseldiğini söyledi.

Fed Başkanı Jerome Powell ve Fed üyelerinin hafta boyunca yapacakları açıklamaların varlık fiyatlamalarında etkili olabileceğini belirten analistler, bugün veri gündeminin sakin olduğunu, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın Avrupa Parlamentosu'nun Ekonomik ve Mali İşler Komitesi'nde yapacağı konuşmanın ve ABD'de Şikago Fed Aktivite Endeks'inin takip edileceğini bildirdi.

Analistler, teknik açıdan ons altında 1.770 doların destek, 1.800 doların direnç konumunda bulunduğunu ifade etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading