banner2

Erdoğan talimat verdi! SSK, Bağ-Kur, 4C’li ve EYT’li vatandaşlar için ek ödeme geliyor! Ödemeler hesaplara o tarihte geçecek

14 Mayıs Pazar günü yapılan seçimde yüzde 50'nin üzerinde oy alınmadığı için seçim ikinci tura sarktı. İkinci turun 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim öncesi yaptığı müjdelerde, işyerleri için, evlenecek çiftler ve ihtiyaç sahipleri için destek paketlerini peş peşe sıraladı. Müjdelerin arasında faizsiz krediler, geri ödeme erteleme ile vatandaşa rahatlık sağlayacak. Emekliler için EYT dışında yeni müjdelerinde geleceğine dair sinyal verildi.

Ekonomi 23.05.2023, 16:20 23.05.2023, 17:15
Abone ol
Erdoğan talimat verdi! SSK, Bağ-Kur, 4C’li ve EYT’li vatandaşlar için ek ödeme geliyor! Ödemeler hesaplara o tarihte geçecek

2023 yılında EYT ve birçok kolaylık ile emeklilere ve emekli olacaklara kolaylık sağlandı ve hala sağlanmakta. Milyonlarca emekliye 2018 yılından beri verilen bayram ikramiyeleri de arttı. 1.000 TL olarak başlayan ve ardından 2022 yılında 1.100 TL'ye çıkan ikramiyeler de bu yıl rekor kırarak 900 TL zam yapıldı. Emekliler için bu sene toplam bayram ikramiyesi 4 bin TL’ye kadar çıkmış durumda. Seçim öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu bankalarından emeklilere büyük kolaylıklar sağlanması adına talimat verdi.

KAMU BANKALARINDAN AVANTAJ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile 3 kamu bankası Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’tan maaş alan emeklilere minimum 3 bin TL, maksimum 5 bin TL olarak nakit promosyon ödemesi verilecek. 

50 BİN TL KREDİ İMKANI

Emekli vatandaşlar için 50 bin TL’ye kadar verilen sünnet, borç kapama, tadilat, ev bakım - onarım, eşya satın alma ve benzeri birçok ihtiyaç için ihtiyaç kredisi verilecek. Ek olarak 36 ay vade imkanında ödeme planlamalarında her ay eşit veya planlanan biçimde kolaylık da sunulacak. Emekliler için faiz oranları düşük tutulacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!