Yandex Metrica

Yaz sezonu açıldı! Bodrum'da günlük kiralar dudak uçuklattı

Yaz sezonu açıldı! Bodrum'da günlük kiralar dudak uçuklattı

Bodrum'da yaz sezonunun başlamasıyla birlikte tatilciler, villalara olan ilgiyi artırdı ve villalara akın etmeye başladı. Bu talep artışıyla birlikte günlük villa kiralama ücretleri oldukça yüksek seviyelere ulaştı. TÜRSAB Bodrum Bölge Temsilcisi Mustafa Demir, "Sezonda günlük kira bedeli villalarda 1 milyon liralara kadar çıkabiliyor" şeklinde açıklama yaptı.

Ekonomi

09.05.2024, 08:32

Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte dünyanın önde gelen turizm merkezlerinden Muğla Bodrum'a turist akını yaşanmaya başladı. Bu yoğun talep, konaklama fiyatlarında ciddi bir artışa neden oldu. Kiralık daire ve villaların fiyatları dört katına kadar yükseldi. Geçen yıl 1.000 liraya günlük olarak kiralanabilen 2+1 dairelerin fiyatları, bu yıl 2.500 liraya kadar çıktı.

Milyonlarca emekli rahata kavuşuyor! Refah paketi ve zam düzenlemesi ile 3 yeni formül geliyor! Milyonlarca emekli rahata kavuşuyor! Refah paketi ve zam düzenlemesi ile... Haberi Görüntüle

GÜNLÜK 1 MİLYON LİRA

Bodrum Bölge Temsilcisi Mustafa Demir, sezon boyunca günlük kiralanan villa ve daireler için rezervasyonların hala devam ettiğini belirterek, "İnsanların ödedikleri para karşılığında ne hizmet beklediklerine göre fiyatlar değişiyor. Standart 2+1 konaklamayla, kendine özel yüzme havuzu olan, denize sıfır olan veya büyük bir tesisin içerisindeki villa fiyatları arasında çok fark var. Sezonda konutlarda günlük kiralık bedeli 2 bin 500 liradan başlıyor, villalarda ise bu rakam 1 milyon liralara kadar çıkıyor" dedi.

Emekliler bu haberle havalara uçacak! O bankaların promosyon ücretleri 20 bin TL'ye ulaştı! Emekliler bu haberle havalara uçacak! O bankaların promosyon ücretleri 20... Haberi Görüntüle

DOLULUK YÜZDE 100'E ULAŞACAK

"Turistin ne zaman geleceğini görebilmemiz için uçaklara bakmamız gerekiyor. Mayıs ayı itibarıyla Avrupa uçuşları ve Moskova uçuşları başlıyor. Arap Yarımadası'ndaki uçuşlar haziranın ilk haftası başlıyor ve genellikle eylülün ortası gibi son buluyor. Kurban Bayramı'yla iç pazarın da dahil olmasıyla doluluklar o dönemde yüzde 90 ve yüzde 100 seviyelerine ulaşıyor. Avrupa'dan şu anda gelen yolcu sayısı bakımından uçak oranı yüzde 12 artış gösteriyor. Uçaktaki koltukların Bodrum'a akışı artabilir. Bodrum- Milas Havalimanı'na inen her uçağın yolcusu Bodrum'a gelmiyor. Bölgedeki kardeş destinasyonlarımız olan Didim ve Kuşadası'na gidiyor. Mayıs ayı uygun fiyatlarla tatil seçenekleri sunuyor ve devam ediyor" açıklamasında bulundu.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0

İbrahim TURNA

TRHaber.com - Ekonomi


Loading