banner2

Emekliye memura yüzde 50 üzerinde zam geliyor: Yeni hesaplara göre maaş tablosu netleşti: Temmuz ayında zamlı maaşlar hesaplarda...

Milyonlarca emekli gözünü Temmuz ayında yapılacak olan zamma çevirdi. SSK ve Bağ-Kur emeklileriyle beraber Memur emeklisine zam yapılacak. Emekli maaşı hesaplanırken son 6 ay’ın enflasyon yüzde ve refah payı da olacak. Devlet emekli vatandaşları enflasyon altında ezdirmemek için her türlü çalışmaları sürdürüyor Peki, Emeklilere ne kadar zam yapılacak?

Ekonomi 23.05.2023, 15:47 23.05.2023, 15:49
Abone ol
Emekliye memura yüzde 50 üzerinde zam geliyor: Yeni hesaplara göre maaş tablosu netleşti: Temmuz ayında zamlı maaşlar hesaplarda...

Emekli vatandaşlar gözünü Temmuz ayında yapılacak emekli maaş zammına çevirdi. Özellikle Enflasyon altında ezdirmemek için Devlet emekli vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyor. Emekli maaşı belirlenirken enflasyon yüzdesi ve refah payı’da etkili olacak. Peki, Temmuz ayında Emekliye ne kadar zam yapılacak? En düşük emekli maaşı kaç TL olacak?

KADEMELİ EK ZAM YOLDA

Temmuz'da SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarına 6 aylık enflasyonun yanı sira refah payı da eklenecek.

Ayrıca 7 bin 500 liranın üzerinde maaşı olanlar için bir düzenleme

yapılacak. 7 bin 500-10 bin, 10 bin-15 bin, 15 bin-20 bin lira arası ve 20 bin lira üzeri aylıklar için farklı zam belirlenecek.

MEMURA EN AZ 22 BİN TL OLACAK

Memurların ve memur emeklilerinin toplu sözleşme zammı ve enflasyon farkından oluşan Temmuz zammına da bir refah payı eklenecek.

Bu refah payı; en düşük memur maaşını 22 bin liraya yükseltirken, yukarıya

doğru da farklılaşacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!