banner2

Ekonomist Atilla Yeşilada'dan kan donduran dolar tahmini! 40 yıl sonra bir ilk: Sakın bu hataya düşmeyin

Döviz kurunda yaşanan hareketlilik yatırımcıların takibinde. Merkez Bankası tarafından 50 bazlık faiz düşürme kararı sonrası hareketlenen dolar kuru bugün yeniden rekor kırdı. Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada elinde doları olanları uyardı. İşte detaylar...

Ekonomi 16.03.2023, 16:28
Abone ol
Ekonomist Atilla Yeşilada'dan kan donduran dolar tahmini! 40 yıl sonra bir ilk: Sakın bu hataya düşmeyin

Dolar kurundaki hareketlilik Merkez Bankası'nın faiz düşürme kararı sonrası artışa geçti. Bilhassa ABD'de 3 bankanın ardı ardına iflas açıklaması sonrası yukarı yönlü ivme kazanan dolar kuru 19 TL seviyesini aşarak yeni bir rekor kırdı.

40 YIL SONRA BİR İLK 

Vatandaşlar yaşanan gelişmeler sonrası 'dolar yükseleceek mi' sorusunun cevabını merak ederken ünlü ekonomist Atilla Yeşilada kritik açıklamalarda bulundu. Yeşilada elinde doları olanlara uyarıda bulundu. 40 yıl sonra bir ilk yaşanacak.

DÖVİZ HESAPLARIBO DONDURABİLİR

Dolar tahminleri ile sık sık gündeme gelen ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada, hükümetin yakın gelecekte döviz hesaplarını dondurmak ya da büyük ölçüde kısıtlamak yoluna başvurabileceğini öne sürdü. Bu iddiaların gerçekleşmesi halinde Türkiye'de 43 yıldan sonra bir ilk gerçekleşeceği ifade edildi. Bu karar ile birlikte banka hesaplarında altın ve doları olanlar için kabus günlerinin başlayacağını belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!