Yandex Metrica

Sitede Ara

DMM'den ÖTV ve KDV'ye zam iddialarına yalanlama: 'Spekülatif haberlere itibar edilmemelidir'

DMM'den ÖTV ve KDV'ye zam iddialarına yalanlama: 'Spekülatif haberlere itibar edilmemelidir'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Gerekirse kura müdahale edilecek, ÖTV ve KDV'de artış olacak" iddiasının doğru olmadığını bildirdi.  

Ekonomi

15.03.2024, 10:27

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bir toplantı sırasında "Gerekirse kura müdahale edilecek, ÖTV ve KDV'de artış olacak" ifadelerini kullandığına yönelik iddialar Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, tarafından yalanlandı. 

Dezenformasyonla Mücadele Merkezinin sosyal medya hesabından, bazı basın yayın organlarında yer alan, "Gerekirse kura müdahale edilecek, ÖTV ve KDV'de artış olacak" iddiasına ilişkin açıklama yapıldı.

Yatırımcıların yeni gözdesi sektör lideri HES Kablo: Yüzde 10’unu tek başına gerçekleştiriyor Yatırımcıların yeni gözdesi sektör lideri HES Kablo: Yüzde 10’unu tek... Haberi Görüntüle

"SPEKÜLATİF HABERLERE İTİBAR EDİLMEMELİDİR"

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, basına kapalı bir toplantıda, oda ve borsa başkanlarının yanı sıra iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bahse konu toplantıda, Bakan Şimşek'in kura müdahale edileceğini veya ÖTV ve KDV'de artış olacağını söylediği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Yetkili kişi ve kurumların açıklamaları dışında yapılan spekülatif haberlere itibar edilmemelidir."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading