Yandex Metrica

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! BOTAŞ'tan son dakika doğalgaz indirimi açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! BOTAŞ'tan son dakika doğalgaz indirimi açıklaması

Son dakika haberleri... Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), nisan itibarıyla elektrik üretim amaçlı gazın satış fiyatında yüzde 16,67, sanayi kuruluşlarında ise yüzde 20,01 indirime gidildiğini açıkladı.

Ekonomi

23.01.2024, 20:39

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin grup toplantısında vatandaşlara müjdeyi verdi.

Erdoğan, nisan ayında elektrikte tüm abone gruplarında yüzde 15 indirime gidileceğini açıklarken ''Elektrikte tüm abone gruplarında nisan ayından itibaren yüzde 15 indirime gidiyoruz" ifadelerini kullandı.

Doğalgaz mükdesi de veren Erdoğan, ''Sanayicilerimizin kullandığı ve konut aboneliğine göre oldukça yüksek kalan doğal gaz tarifesinde, nisan ayından itibaren yüzde 20 indirim yapıyoruz" dedi.

Arap ırkçılığı ekonomiyi de vurdu: Türkiye milyar dolarlar kaybetti! İşte TÜİK'in açıkladığı resmi rakamlar... Arap ırkçılığı ekonomiyi de vurdu: Türkiye milyar dolarlar kaybetti! İşte... Haberi Görüntüle

BOTAŞ'TAN DOĞALGAZ İNDİRİM AÇIKLAMASI

Erdoğan'ın dünkü müjdelerinden sonra BOTAŞ'tan son dakika açıklaması geldi. BOTAŞ'ın internet sitesinde nisan ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.

Doğalgazda nisan ayında geçerli olacak mesken abonelerinin tarifesi sabit kalırken, sanayi aboneleri ve elektrik üretim amaçlı tarifede indirim yapıldı.

Akaryakıt fiyatları güncellendi! 11 Temmuz 2024 güncel benzin, motorin ve LPG fiyatları Akaryakıt fiyatları güncellendi! 11 Temmuz 2024 güncel benzin, motorin ve... Haberi Görüntüle

NİSAN AYINDA UYGULANACAK

Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine nisanda uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp doğalgaz için 4 bin 80 lira olarak açıklandı.

Sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 7 bin 124 lira, kademe 2 için ise 9 bin 478 lira olarak belirlendi.

Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 10 bin lira olarak duyuruldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading