banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan faizleri düşüreceğiz demişti! Merkez Bankası'nın faiz kararı ne zaman? İşte kritik tarih

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrasında 'faizleri artırmayacağız, düşüreceğiz' açıklamasının ardından tüm gözler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz kararına çevrildi. Peki, TCMB faizleri düşürecek mi? İşte detaylar...

Ekonomi 09.06.2022, 10:33 09.06.2022, 16:07
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan faizleri düşüreceğiz demişti! Merkez Bankası'nın faiz kararı ne zaman? İşte kritik tarih

Döviz ve altında yükseliş devam ederken gözler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz kararını vereceği PPK toplantısına çevrildi.

TCMB, 2021 yılının son 4 toplantısında faiz indirimine giderken, 2022’de ise bu yılın ilk 5 toplantısında bir değişiklik yapmamıştı. TC Merkez Bankası hazirana ayına ilişkin faiz toplantısını gerçekleştirecek. Peki Merkez Bankası haziran faiz toplantısı ne zaman yapacak? TCMB faiz kararını ne zaman açıklayacak?Haziran 2022 Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte detaylar..

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

TCMB Para Politikası Kurulu toplantı takviminde yer alan bilgilere göre  Merkez Bankası Haziran ayı PPK toplantısı 23 Haziran 2022 Perşembe günü yapılacak. Merkez Bankası (TCMB) haziran faiz kararı da aynı gün saat 14:00’te duyurulacak.

MERKEZ BANKASI FAİZLERİ ARTIRACAK MI DÜŞÜRECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası faiz artışı yapılmayacağını belirten, "Kimse bizden şunu beklemesin. Bu iktidar faizi artırmayacak, faizi düşürmeye devam edecek." ifadelerini kullandı. Bu kapsamda haziran ayı içerisinde faiz artışı beklenmiyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!