Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakanlık duyurdu: Ailelere 3 bin TL acil destek ödemesi yapılıyor

Bakanlık duyurdu: Ailelere 3 bin TL acil destek ödemesi yapılıyor

Ardahan'da meydana gelen deprem nedeniyle sağlanacak nakdi yardımlar ile ilgili konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, konutları tahliye edilen vatandaşlar için hane başına 3 bin TL acil destek sağlanacağını söyledi.

Ekonomi

23.01.2024, 19:52

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, resmi Twitter hesabından Ardahan'da meydana gelen depremin ardından sağlanacak sosyal destek ve nakdi yardımlarla ilgili açıklama yaptı. 

Dolar yükseliş trendinde! Dolar haftanın ikinci gününe nasıl başladı? İşte 16Temmuz 2024 güncel döviz kurları... Dolar yükseliş trendinde! Dolar haftanın ikinci gününe nasıl başladı? İşte... Haberi Görüntüle

HANE BAŞI 3 BİN LİRA ACİL DESTEK YARDIM YAPILACAK 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "27 Eylül’de Ardahan’da meydana gelen deprem sonrası vatandaşlarımızın acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için 500 bin TL kaynak aktarıyoruz.

Konutlarından tahliye edilen vatandaşlarımıza ilk etapta hane başına 3 bin TL olmak üzere acil destek sağlıyoruz. Hane zarar tespitlerinin ardından hane eşyası ve hane yapım-onarım desteklerini de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız aracılığıyla gerçekleştireceğiz." dedi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading