banner2

Bakanlık düğmeye bastı! 15 bin TL ödeme yapılacak: 18 yaşından büyük herkes faydalanabilir

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahipleri için düğmeye bastı. 18 yaşını dolduran herke 15 bin TL ödemeden faydalanacak. İşte, detaylar...

Ekonomi 01.04.2023, 12:17
Abone ol
Bakanlık düğmeye bastı! 15 bin TL ödeme yapılacak: 18 yaşından büyük herkes faydalanabilir

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere 12 ay boyunca verilen 15 bin TL'lik ödeme hesaplara yatmaya başladı. Asgari ücretli ve emekli olan herkes başvuruda bulunabilecek. Aile Bakanlığı tarafından ödemeler PTT üzerinden alıyor.

TEK ŞART KİŞİ BAŞINA DÜŞEN GELİR

Temmuz ayında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan destek paket yardımları için gelir şartları merak konusu oldu. Memurlar da başvuru yapmaları durumunda aile yardımı yapılırken tek şart ise hane içerisinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olmasına bakılıyor.

18 YAŞINI GEÇEN HERKESE 15 BİN TL YARDIM

Aile yardımı hane bazlı olarak yapılırken hane içerisinde 18 yaş üstü herkesin başvuruda bulunabileceği duyuruldu. Başvurular e devlet üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yapılır. Başvuru kriterlere uygunluk olurken form eksiksiz doldurularak başvuru yapılır.

HER AY ÖDEME YAPILACAK

Türkiye Aile Destek paketi kapsamında yardım almaya hak kazanan kişilere PTT üzerinden ödemelerin yapılacağı bilgisi verildi. Aylık 850 TL ve 1250 TL arasında farklılık gösteren ödemeler 7500 TL ile 12.500 TL arasında ulaşıyor. PTT'den TC kimlik kartı ile birlikte alınabilen ödemeler için IBAN numarası belirtilmesiyle beraber aile yardımları hesaplara geçirilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!