banner2

Bakan Nebati'den Borsa İstanbul açıklaması! '17 yılın en güçlü rallisi yaşandı'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Borsa İstanbul'un art arda kırdığı rekorlar hakkında değerlendirmede bulundu. Nebati açıklamasında, 'Sermaye piyasalarımız her geçen gün güven tazeliyor, geleceğe güvenle bakıyor. Borsamız haftayı dolar bazında 17 yılın en güçlü rallisi ile geride bıraktı, 3.521,38 puan ile haftayı sonlandırdı' ifadelerine yer verdi.

Ekonomi 11.09.2022, 12:05 11.09.2022, 13:17
Abone ol
Bakan Nebati'den Borsa İstanbul açıklaması! '17 yılın en güçlü rallisi yaşandı'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Borsa İstanbul'un kırdığı rekorlarla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Nebati sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

Sermaye piyasalarımız her geçen gün güven tazeliyor, geleceğe güvenle bakıyor. Borsamız haftayı dolar bazında 17 yılın en güçlü rallisi ile geride bıraktı, 3.521,38 puan ile haftayı sonlandırdı.

'2 AYDIR REKOR ÜSTÜNE REKOR KIRIYOR' 

BIST 100 endeksi 2 aydır rekor üstüne rekor tazeliyor. Öyle ki, bu yükseliş, Temmuz 2005’ten bu yana en güçlü ralliye işaret ediyor.

'SERMAYE PİYASAMIZ 4,8 TRİLYON TL'YE ULAŞTI' 

Borsa İstanbul, halka açık şirketlerimiz ve yatırımcılarımız açısından her geçen gün daha da cazip hale geliyor. Bugün gelinen noktada, Sermaye Piyasamız 29 milyonu aşkın yatırımcı ve 56 milyonu aşan hesap sayısıyla, 4,8 trilyon TL’ye ulaşmış durumda.

Yerli ve yabancı yatırımcılarımız, şirketlerimizin bilançolarına, sermaye yapılarına ve karlılıklarına güveniyor, sermaye piyasalarına her geçen gün daha çok yatırım yapıyor.

1 YILDA YÜZDE 142 ARTIŞ KAYDETTİ 

BIST 100 endeksi, 1 yıllık süreçte yüzde 142 yükseliş kaydetti. Bu yükseliş, Borsamıza ve şirketlerimize duyulan güvenin en açık göstergesidir.

Türkiye'nin üretimi ve ihracatı arttıkça reel sektör güçleniyor. Güçlenen reel sektör sermaye piyasalarına güven veriyor. Borsamızdaki yükselişin temelinde ekonomimizin artan üretimi ve istihdam kapasitesi yatıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!