banner2

Ankara kulislerinden gelen bomba iddia: Emekliye rekor zammın ardından bir müjde de asgari ücretlilere...

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından emekli aylığının 7 bin 500 TL'ye yükseltilmesinin ardından bir müjde de bayram ikramiyeleri oldu. Bayram ikramiyeleri yüzde 82 artışla 2000 TL'ye yükseltildi. Ankara kulislerinden gelen son iddiaya göre ise asgari ücretlilere de yeni zam yolda. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Vedat Bilgin'in yaptığı öne sürülen "Asgari ücrete ara zam gelmeyecektir" açıklamasını yalanlaması da böyle bir hamlenin işareti olarak yorumlandı.

Ekonomi 28.03.2023, 09:44
Abone ol
Ankara kulislerinden gelen bomba iddia: Emekliye rekor zammın ardından bir müjde de asgari ücretlilere...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde emekli maaşının 7 bin 500 TL'ye yükseltildiği müjdesini vermesinin ardından bayram ikramiyeleri de 2 bin TL'ye çıkarılmıştı. 

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Emeklilere gelen müjdenin ardından gözler asgari ücretlilere çevrilmişken seçimler öncesi yeni zammın yolda olduğu Ankara kulislerinden gelen iddialar arasında...

BAKANLIĞIN YALANLAMASI ZAM İDDİALARINI GÜÇLENDİRDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in asgari ücrete ara zam konusunda yaptığı öne sürülen "Bir zam beklemiyorum. Olağanüstü bir durum olursa düşünülebilir. Asgari ücrete ara zam gelmeyecektir" açıklaması dakikalar içinde bakanlıktan yapılan yazılı açıklamayla yalanlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Bugün bazı web sitelerinde asgari ücret ile ilgili yeni gibi servis edilen bazı haberler yer alıyor. Bakanımızın asgari ücretle ilgili yeni bir açıklaması olmamıştır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır" ifadeleri yer aldı. Bakanlığın bu açıklaması özellikle sosyal medyada "Asgari ücrete de zam yapılabilir" şeklinde yorumlanıyor.

Bunun yanında Temmuz'da yapılabilecek ara zammın Nisan ayında yapılarak erkene alınabileceği de konuşuluyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!