12 ay boyunca 1100 TL ödenecek! Enflasyonla başı dertte olan ailelere destek ödemesi duyuruldu!

Devlet, er ve erbaş olarak askerlik yapanların gelir durumu iyi olmayan aile fertlerine nakit yardımı yapacağını duyurdu. İşte ailelere yapılacak destek ödemesi, devlet katkısının şartları ve başvurulara ilişkin gelen son dakika bilgileri...

Ekonomi 25.05.2022, 14:13 25.05.2022, 16:27
Abone ol
12 ay boyunca 1100 TL ödenecek! Enflasyonla başı dertte olan ailelere destek ödemesi duyuruldu!

Gelen son dakika bilgilerine göre, devlet her iki ayda bir yardım alan ailelerinin PTT'de otomatik açılan hesaplarına 550 lira yatırıyor. Bu tutar anne ve babanın maddi durumuna göre değişiyor. Muhtaç asker ailesi yardımında çocuklara da 150 lira ödeniyor. İşte ayrıntılar...

12 AY BOYUNCA DESTEK ÖDEMESİ YAPILIYOR

Asker aileleri para yardımına, askerin gelir testi ile muhtaç olduğu belirlenen eş, çocuk, anne, babası başvuruda bulunabiliyor. Bunun için sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvuruda bulunarak, gelir testi yaptırılması gerekiyor. Aile kişi başına düşen gelir tutarının asgari ücretin üçte birini geçmemesi gerekiyor.

3 AYLIK YARDIM ÖDEMESİ

Ödemeler en geç ayın 28'inde yatıyor. Para yardımına mayısta başvuran, bir sonraki ayın (haziran) 24'ünde destek ödemesini alıyor. Lisans mezunu olan, uzun dönem askerlik yapan askerlerin ailelerine 12 ay, 6 ay kısa dönem askerlik yapanların ailelerine de 3 ay boyunca yardım ödemesi yapılıyor. 12 ay askerlik yapan kişinin ailesi başvuruyu askerliğin üçüncü ayından itibaren yaptıysa 9 ay için yardım ödemesi yapılır.

BOŞANAN EŞLER ÖDEME ALAMIYOR

Başvuruyu yapan kişi bir yerde çalışmaya başlarsa, sigortalı olursa, boşanma ile eşlik vasfı düşerse, askerlik yardımı kesiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!