banner2

Zelenski: Rusya bizi 9 aydır kıramadı! "Savaşmayı bilmiyorlar"

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, ülkesinde Rusya'ya karşı savaşın 9 aydır sürdüğünü hatırlatarak, "Rusya asla bizi kırmanın bir yolunu bulamadı ve kesinlikle bulamayacak" dedi. Rusya'yı terörizmle de suçlayan Zelenski, "Bu, kaybedenlerin intikamıdır. Nasıl savaşacaklarını bilmiyorlar" dedi.

Dünya 25.11.2022, 00:59 25.11.2022, 01:26
Abone ol
Zelenski: Rusya bizi 9 aydır kıramadı! "Savaşmayı bilmiyorlar"

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, sosyal paylaşım hesabından paylaştığı görüntülü mesajıyla ulusa seslendi.

ELEKTRİK VE İÇME SUYU SORUNUNA İŞARET ETTİ

Savaşın 9 aydır devam ettiğine vurgu yapan Zelenski Rusya'nın dün başta olmaz üzere son dönemlerde Ukrayna'daki kritik enerji altyapılarına yönelik gerçekleştirdiği yoğun füze saldırıları sonucu ülke genelinde elektrik ve içme suyu sorunlarının şimdiye kadar sürdüğünü aktardı.

İçme suyu hizmeti açısından en ciddi sorunların Kiev, Kirovograd, Dnipro, Lviv, Poltava ve Harkiv bölgelerinde yaşandığına dikkati çeken Zelenski, 15 bölgede ise halka elektrik verilmesinde zorlukların yaşandığını kaydederek, "Restorasyon çalışmalar tüm gün boyunca devam etti." dedi.

"RUS ORDUSU SAHADA BAŞARISIZ"

Cephedeki savaş faaliyetlerine değinen Zelenski, birkaç noktada Rus saldırıları başarılı bir şekilde geri püskürttüklerini belirterek, "Adamlarımız cesurca savunma yapıyor. Ayrıca ilerlemeye hazırlandığımız yönler var" şeklinde konuştu.

"HERSON'DAN KAÇINCA BAŞLADI"

Rus ordusunun sahada başarısız olduğunu savunan Zelenski, cephedeki başarısızlıktan dolayı Rus güçlerinin Ukrayna'da sivil ve enerji altyapılarına saldırmaya başladıklarını ifade etti: "Bu tür bir terör, Rus ordusunun Herson bölgesinden kaçmak zorunda kalmasından hemen sonra başladı. Bu, kaybedenlerin intikamıdır. Nasıl savaşacaklarını bilmiyorlar. Şimdilik yapabilecekleri tek şey terör estirmek."

Rusya'nın, 9 aylık bir süreç içinde Ukrayna'ya karşı cephede bir başarıyı elde edemediğini aktaran Zelenski, "Siz ve ben dokuz ay boyunca geniş çaplı bir savaşa katlandık. Rusya asla bizi kırmanın bir yolunu bulamadı ve bulamayacak." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!