banner2

Rusya sivil binaları hedef alıyor! Dnipropetrovski'de 23 kişi öldürüldü

Rusya'nın Ukrayna'nın Dnipropetrovsk bölgesinde sivilleri hedef alması sonucu 23 kişi hayatını kaybederken 22 kişinin de yaralandığı bildirildi. Dnipropetrovsk Valisi yaptığı açıklamada çok sayıda binanın vurulduğunu ve bazı bölgelere elektrik verilemediğini belirtti.

Dünya 10.08.2022, 10:56
Abone ol
Rusya sivil binaları hedef alıyor! Dnipropetrovski'de 23 kişi öldürüldü

24 Şubat'ya Ukrayna'yı işgal girişimi başlatan Rusya sivillere yönelik saldırısını sürdürüyor. Son olarak Rus birlikleri Dnipropetrovsk bölgesine saldırı düzenledi. 

23 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 

Dnipropetrovsk Valisi Valentyn Reznichenko, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

Nikopol kentinde, Rus ordusu tarafından 13 kişi öldürüldü ve 11 kişi yaralandı. Düşman, bölgeyi 2 kez Grad MLRS çok namlulu roketatarlar ile vurdu. Ayrıca 80 roketatar fırlatıldı. İnsanlar evlerinde uyurken, düşman kasıtlı ve sinsi bir saldırı gerçekleştirdi. Marhanets ve Myrove ateş altında. Marhanka'da 10 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

OKULLARI VURUYORLAR 

Kentte çok fazla sayıda binanın da vurulduğunu belirten Reznichenko, "20'den fazla apartman, bir idari hizmet merkezi, bir kültür merkezi, bir yurt, 2 okul, belediye meclis binası ve birçok yapı tahrip edildi. Elektrik hatları arızalı. Marhanets halkının çoğuna elektrik sağlanamıyor. Acil durum ekipleri çalışıyor" diye konuştu.

8 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Rus ordusunun 4 Ağustos günü Donetsk'e yaptığı saldırılarda 8 kişi ölmüş, 3'ü çocuk 4 kişi de yaralanmıştı. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!