banner2

Putin, 3. tur görüşmeleri için tarih verdi!

Ukrayna’ya başlatılan saldırıların 9. gününde, Rusya Devlet Başkanı Putin, Alman Başbakan Olaf Scholz ile telefonda görüştü. 1 saat süren bir görüşme sonrası Putin, Ukrayna ile 3. tur görüşmeleri için tarih verdi!

Dünya 04.03.2022, 19:25 04.03.2022, 21:05
Abone ol
Putin, 3. tur görüşmeleri için tarih verdi!

Rusya Devlet Başkanı Putin, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile uzun süren bir telefon kınuşması yönlendirdi. Putin, ilk ikisinden sonuç çıkmayan barış görüşmelerinin üçüncüsü için Alman Başbakan Scholz'a tarih verdi.

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit, yaptığı yazılı açıklamada, Şansölye Scholz’un Putin ile telefonda görüştüğünü belirtti.

Hebestreit, iki liderin 1 saat süren görüşmede farkı görüşleri paylaştığını aktararak, "Şansölye, derin endişesini dile getirdi. Günlerdir Ukrayna'dan kötü görüntüler ve bilgiler geliyor. Scholz, Rus yönetimine tüm çatışmaları derhal durdurmaya ve çatışmaların olduğu bölgelere insani yardımın erişimine izin vermeye çağırdı." ifadesine yer verdi.

3. GÖRÜŞME HAFTA SONU YAPILABİLİR

Putin ve Scholz’un yakın zamanda başka görüşmeler yapma konusunda mutabık kaldığını vurgulayan Hebestreit, "Başkan Putin, Şansölye Scholz’a Rusya ile Ukrayna arasında hafta sonu üçüncü tur görüşmelerin yapılacağının öngörüldüğü bilgisini verdi." ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!