banner2

İsrail istihbaratının bir numaralı ismi hacklendi! David Barnea'nın özel görüntüleri yayınlandı

İsrail'in dünyanın en iyileri arasında gösterilen istihbarat kurumu MOSSAD'ın Başkanı David Barnea'nın kişisel bilgileri Telegram'da sızdırıldı.

Dünya 18.03.2022, 14:24 18.03.2022, 14:35
Abone ol

İsrail'in istihbarat kurumu MOSSAD'ın başkanı David Barnea'nın kişisel bilgileri mesajlaşma platformu olan Telegram'da bir hesap tarafından sızdırıldı. 

Geçtiğimiz çarşamba Open Hands isimli bir hesapta yayınlanan bir videoda İstihbarat şefi Barnea'nın evinin görüntüleri, vergi belgeleri, uçak biletleri, özel fotoğrafları ve birçok özel içeriği sızdırıldı. 

ÖZEL GÖRÜNTÜLERİ SERVİS EDİLDİ 

Yayınlanan videoda bir anda Barnea'nın kameraya dilini çıkararak görüntü verdiği görülüyor. 

Videonun Barnea'ya karşı 2014 yılında başlayan şantaj operasyonunun bir parçası olduğu iddia oluyor. 

PURİM BAYRAMINA ATIFTA BULUNDULAR 

Paylaşılan videoda düşülen notta, "Mossad'a küçük bir hediyemiz var; 'David'e sevgilerlerle, Mutlu Purimler" ifadesi yer aldı. Diğer yandan notta Çarşamba günü bir Yahudi bayramı olan Purim'e atıfta bulunulması dikkat çekti. 

MAİDE SURESİ'NDEN ALINTI YAPILDI 

Hesapta paylaşılan başka bir gönderide Kur'an-ı Kerim'de Maide Suresi 64. ayetten alıntı yapılarak "Yahudiler “Allah’ın eli bağlanmış!” dediler. Asıl kendi elleri bağlanmıştır ve söyledikleri yüzünden lânetlenmişlerdir. Aksine O’nun iki eli de açıktır, dilediği gibi verir." ayetine yer verildi. 

İsrail Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada ise sızdırılan görüntülerin eski olduğu belirtilerek daha fazla bilgi paylaşılamayacağı açıklandı. 

İRANLI HACKERLARIN YAPTIĞI İDDİA EDİLDİ 

İsrail medyası ise yayınlanan bilgilerin İranlı siber saldırganlar tarafından ele geçirilmiş olabileceğini aktardı. 

İsrail Siber Koruma Ajansı ise, hükümetin web sitelerinin yaşanan saldırılar sonrası çökmesinden dolayı ülkede olağanüstü hal ilan etti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!