banner2

İntihar bombacısı en ön safta çıktı: Pakistan'da can kaybı artıyor

Pakistan'ın Peşaver kentinde dün düzenlenen bombalı saldırıda ölenlerin sayısı 100'e yükseldi. Olayla ilgili soruşturma devam ederken intihar bombacısının camide en ön safta yer aldığı ortaya çıktı.

Dünya 31.01.2023, 13:53 31.01.2023, 18:31
Abone ol

Pakistan'ın Peşaver kentindeki bir camiye düzenlenen bombalı saldırının ardından bilanço ağırlaşmaya devam ediyor. Son bildirilene göre Peşaver'deki saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 100'e yükseldi. 

100 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Peşaver'de dün öğle namazı sırasında bir camide düzenlenen intihar saldırısının ardından arama kurtarma çalışmaları hala devam ediyor. Son belirlenene göre ölü sayısı 92'ye yükseldi. Patlamada yaralanan 150 kişinin tedavisi ise devam ediyor.

SALDIRGAN EN ÖN SAFTA YER ALDI

Yerel saatle 13.00'te meydana gelen patlamanın ardıdnan yetkililer, intihar bombacısının camide en ön safta bulunduğunu ve namaz sırasında bombayı patlattığını bildirmişti.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Peşaver Emniyet Müdürü Muhammed İcaz han ise patlamanın ardından caminin çatısının çöktüğünü ve enkaz altında kalanları kurtarmak için çalışmaların devam ettiğini dile getirmişti.

Emniyet güçleri terörle mücadele birimleriyle aynı yerleşkede yer alan camiye bombanın nasıl sokulduğunun araştırıldığını söylemişti. Olayla ilgili soruşturma hala devam ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!