banner2

GKRY'de Türk kızına ırkçı saldırı: Dişlerini ve parmağını kırdılar!

Cuma gecesi gerçekleşen ırkçı saldırı Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde yaşandı. Kıbrıs Türkü Asya Karaali olay gecesi arkadaşlarıyla birlikte eğlenmek için dışarı çıktı. Aya Napa'ya giden gençler dönüş yolunda 3 Rum erkekle karşılaştı. İddiaya göre Asya Karaali'nin Türkçe konuştuğunu duyan 3 erkek genç kıza saldırdı.

Dünya 06.06.2023, 11:57 06.06.2023, 12:52
Abone ol

Irkçı saldırganlardan birinin Karaali'nin yüzüne yumruk attığı ve iki dişinin kırıldığı ifade edildi. Ayrıca Asya Karaali saldırganın kendisini 2 metrelik duvardan attığını ifade etti.

"BU CİNAYETE TEŞEBBÜSTÜR"

Asya Karaali "Bana küfrettiler ve yüzüme yumruk attılar. Daha sonra yaklaşık 2 metre yüksekliğindeki bir duvardan aşağı atıldım. Neden bayıldığımı hatırlamıyorum. Gözümü açtığımda hastanedeydim. Güney Kıbrıs'taki hastanede bana bir şeyimin olmadığı söylendi. Ancak parmağım kırık, vücudumun her yerinde morluk var dişlerim bile kırıldı bu cinayete teşebbüstür" ifadelerini kullandı.

"BU İŞ BURADA BİTMEYECEK"

Saldırganların yakalanması için elinden geleni yapacağını ifade eden Karaali, "Benim yerimde başka bir kadın olabilirdi. Bu olay cinayete teşebbüstür. Fiziksel durumumdan çok psikolojimi kim düzeltebilir? Bu iş burada bitmeyecek" dedi.

TATAR'DAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da Asya Karaali'yi aradı. Geçmiş olsun dileklerini ileterek olayın takipçisi olacaklarını vurguladı. GKRY lideri Nikos Hristodulidis'in Karaali'nin darp edilmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Tatar'ı aradığı açıklandı. Yürütülen soruşturma kapsamında, saldırganlardan ikisi tutuklandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!