banner2

Bu fotoğrafı hazmedemediler! Yunanlılar ve Kıbrıs Rum kesimi deliye döndü

Amerika Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Elpidoforos’un ABD'deki Türkevi’nin açılışına katılması Atina ve Kıbrıs Rum Kesimi’ni deyim yerindeyse kudurttu.

Dünya 23.09.2021, 09:30 23.09.2021, 10:06
Abone ol
Bu fotoğrafı hazmedemediler! Yunanlılar ve Kıbrıs Rum kesimi deliye döndü

New York’ta BM binasının karşısındaki Türkevi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla pazartesi günü yapılan açılışın ardından hizmete girdi. Amerika Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Elpidoforos’un Türkevi’nin açılışına katılması Atina ve Kıbrıs Rum Kesimi’ni ayağa kaldırdı.

''BİR DAHA GÖRÜŞMEM''

Hürriyet'in aktardıuğı bilgilere göre; Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis,KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da katıldığı Türkevi’nin açılışında, Elpidoforos’un da hazır bulunmasına çok kızdı. Nikos Anastasiadis, ''Bu eğlenceye katılan Elpidoforos ile görüşmem'' dedi.

''TECRİT EDİLMİŞ DURUMDA''

ABD’deki Yunan, Kıbrıs Rum ve Ermeni cemaatlerinin de Elpidoforos’un, Türkevi’nin açılışına katılmasına tepki gösterdi. Yunan medyasındaki haberlerde ''Başpiskopos tecrit edilmiş durumda'' ve ''Elpidoforos karantinada'' yorumları yapıldı.

''HEMEN ÖZÜR DİLE''

Real News gazetesi ve haber sitesinin sahibi, Ant1 televizyonunun ana haber sunucusu Nikos Hacinikolau, sosyal medya hesabında Epidoforos’a seslenerek ''Erdoğan’ın New York’taki panayırına ve izlenim yaratma oyunlarına katılmanız, kabul edilemez. Ersin Tatar’ın yanında hiçbir işiniz yoktu. Hatanızı kabul edin ve özür dileyin'' diye yazdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!