Bu darbe iç savaş çıkaracak: Amerikan müesses nizamından Donald Trump'a bel altı vuruş

ABD müesses nizamı, Donald Trump'ın 2024 yılında yeniden başkan seçilmesini istemiyor. Ülke tarihinde ilk kez bir eski başkanın evi FBI tarafından basıldı, kasalar parçalandı. Kurulu düzen, boşlukla tokalaşan pedofil Joe Biden'dan memnun. Gelişmeler Trump destekçilerini silahlarıyla birlikte harekete geçirebilir.

Dünya 09.08.2022, 14:23 09.08.2022, 15:01
Abone ol
Bu darbe iç savaş çıkaracak: Amerikan müesses nizamından Donald Trump'a bel altı vuruş

Amerika Birleşik Devletleri'nde 'müesses nizam' Donald Trump'ın yeniden başkanlık koltuğuna oturmaması için darbe dahil her yola başvuruyor.

5 Kasım 2024 tarihinde gerçekleşecek seçimler için adaylığa hazırlanan Trump, FBI baskınıyla gerçek bir şok yaşadı. ABD tarihinde ilk kez, bir eski başkanın evi FBI ajanları tarafından didik didik edildi; Florida'daki malikanede bulunan kasalar parçalanarak açıldı. 

Donald Trump

ABD Anayasası, hükümete ait resmi belge ve kayıtların izinsiz saklanmasını, taşımasını, üzerinde oynanmasını, tahrip ve imha edilmesini suç olarak kabul ediyor. Bu suçtan hüküm giyenler kamu görevlerinden men ediliyor. Dolayısıyla FBI ajanlarının zorla girdikleri evde Trump'ın aleyhine olabilecek bilgi-belge bulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Böylelikle Trump'ın Cumhuriyetçi Parti'den yeniden aday olmasının önüne geçilmiş olacak. 

BUNAMIŞ JOE BIDEN'DAN ŞİKAYET YOK!

Ülkedeki gelişmeler müesses nizamın gücünü göstermesi bakımından önemli. Çünkü Demokrat Parti'li mevcut ABD Başkanı Joe Biden, ileri derecede demans problemleri yaşıyor olmasına rağmen 'kurulu düzen'in desteğini aldığı için başkanlık koltuğunda oturmaya devam ediyor. Biden hakkında çıkan her skandal birkaç gün geçmeden gündemden düşürülüyor. 

80 yaşındaki Joe Biden kameralar önünde bir konuşma yaparken nereye bakacağını bile önündeki notlara bakarak belirlemek zorunda. Ayaktayken ceketini tek başına giyemiyor.

Çocuk tacizcisi ve kokainman oğlu Hunter Biden'ın telefona 'Pedo Peter' (Pedofil Peter) şeklinde kaydettiği Joe Biden'ın, bir çocukla çıplak halde duş alırken fotoğrafları ortaya çıktı. Ancak kuralların müesses nizam tarafından belirlendiği ülkede bu durum uzun süre gündemde kalamadı. Başkanlık koltuğunda huzur içinde oturmaya devam eden Joe Biden boşlukla tokalaşmaya devam ediyor. 

Donald Trump'ın 2024 adaylığı FBI darbesiyle ekarte edilirse zaten hayli keskin hale gelmiş kutuplaşmanın iyice artacağı ve Cumhuriyetçilerin bu kez silaha sarılabileceği belirtiliyor. Önünde not olmadan konuşamayan ve sık sık boşlukla tokalaşan Biden'ın 'bunamakta' olduğu iddia edilirken, Trump'ın kameralar önünde 'zımba gibi sağlıklı' hareketler sergilemesi, 2024'te onu görmek istemeyen kesimleri sert önlemler almaya itti. Trump'ın adaylığına yönelik FBI darbesi Amerikan toplumunda sert kırılmalara yol açacak.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!