banner2

Ben-Gvir acımasızlığı: Katlettikleri Filistinlilerin cenazelerini teslim etmeye bile karşı!

İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, işgal altında tutulan Batı Şeria'da 12 Mart'ta katledilen üç Filistinlinin cenazelerinin teslim edilmesini skandal sözlerle değerlendirdi. Ben-Gvir, bunun pahalıya mal olacak bir hata olduğunu ifade etti.

Dünya 06.05.2023, 01:50 06.05.2023, 02:00
Abone ol
Ben-Gvir acımasızlığı: Katlettikleri Filistinlilerin cenazelerini teslim etmeye bile karşı!

Gerek davranışlarıyla gerekse de açıklamalarıyla Filistinlilerin ve Müslüman kamuoyunun sinir uçlarıyla oynamayı hedefleyen İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "güçlü ve saldırgan" bir güvenlik politikasına öncülük etmek için geç olmadığını, önderliğini yaptığı Yahudi Gücü Partisi'nin, İsrail hükümeti yönünü bu minvalde değiştirinceye kadar mecliste hükümet kararları lehine oy kullanmaktan kaçınmaya devam edeceğini belirtti.

Aşırılıkçı Bakan, "İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant'ın, Aslanların İni üyelerinin cesetlerini iade etme kararı, bize pahalıya mal olacak bir hatadır." ifadesini kullandı.

HÜKÜMETE KARŞI OY KULLANIYOR

Ben-Gvir, perşembe günü partisinin milletvekillerinin, hükümet koalisyonunun bir parçası olmasına rağmen hükümet kararları lehinde oy kullanmaktan kaçınacağını duyurmuştu.

3 FİLİSTİNLİNİN CENAZESİ TESLİM EDİLMİŞTİ

İsrail güçleri, 12 Mart'ta Nablus kenti yakınlarında, 3 Filistinliyi öldürmüştü.

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, yaptığı açıklamada, "Nablus'ta çıkan silahlı çatışmada", 3 Filistinlinin öldürüldüğünü, bir kişinin de gözaltına alındığını belirtmiş, olayda İsrail askerlerinden yaralanan olmadığını bildirmişti.

"Aslanların İni" isimli Filistinli silahlı grup, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde İsrail güçlerinin öldürdüğü 3 kişinin, grubun mensubu olduğunu duyurmuştu.

Filistin Kurtuluş Örgütüne bağlı Sivil İşler Genel Kurulu, İsrail'in, söz konusu 3 Filistinlinin cenazelerini teslim ettiğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!