banner2

Whatsapp'tan heyecanlandıran kripto para adımı! O işlemler yapılabilecek

WhatsApp, kripto para ile ödeme yöntemleri için testlere başladı. Meta’nın dijital para cüzdanı olan Novi’nin yakında WhatsApp’a entegre edileceği duyuruldu.

Bilim / Teknoloji 10.11.2021, 11:34 24.11.2021, 10:57
Abone ol
Whatsapp'tan heyecanlandıran kripto para adımı! O işlemler yapılabilecek

Facebook kısa süre önce tüm markalarını 'Meta' adı altında topladığını açıklamıştı. Dijital para cüzdanı olan Novi'yi yakında WhatsApp'a entegre edeceği bildirildi.

UYGULAMANIN KULLANILABİLMESİ İÇİN KİMLİK DOĞRULAMASI GEREKİYOR

Buna göre WhatsApp uygulamasındaki Novi cüzdanına banka hesabı eklenebilecek, kredi kartları bağlanabilecek, para çekme ve bakiye görüntüleme işlemleri yapılabilecek. Uygulamanın kullanılabilmesi için kimlik doğrulamasının gerekeceği belirtliyor. Doğrulama işlemi, kimlik belgeleri ve video kaydı ile yapılacak. Şu anda Hindistan ve Brezilya'da test edilen Novi üzerinden kullanıcılar birbirlerine Pax Dollar (USDP) gönderimi yapabiliyor.

NOVİ TÜRKİYE'DE KULLANILAMIYOR

Şirket, geçtiğimiz günlerde Hindistan'da iadeler özelliğini de devreye sokmuştu. Meta'nın Novi'den Sorumlu Başkanı David Marcus, hedeflerinin tüm ödeme hizmetlerini bir araya getirmek olduğunu ifade etti. Dijital para cüzdanı Novi, Türkiye'de kullanılamıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!