banner2

Playstation 5 yeni tasarımıyla satışa çıkıyor! Boyutu küçülecek

Sony'nin en güncel oyun konsolu Playstation 5, yeni bir versiyonla satışa çıkmaya hazırlanıyor. Selefine göre büyük boyutları ve tasarımı ile farklı bir kitle yakalayan Playstation 5'in daha da küçülerek yeni bir tasarıma kavuşacağı iddia edildi.

Bilim / Teknoloji 08.11.2022, 10:49 08.11.2022, 11:03
Abone ol
Playstation 5 yeni tasarımıyla satışa çıkıyor! Boyutu küçülecek

Oyun konsolu piyasasını domine eden Sony'nin en yeni konsolu Playstation 5 için hayranlarını meraklandıracak bir iddia ortaya atıldı. 

YENİDEN TASARLANACAK 

2023 yılında üretimini artırmayı planlayan Sony, PS5'i yeniden tasarlayıp satışa sunmak için hazırlıklara başladı. 

Performansıyla ön plana çıkan Playstation 5 konsolun sevenleri tarafından tasarımının diğer konsollara göre farklı olması ve boyutunun çok büyük olması sebebiyle eleştirilerin odağındaydı. 

DAHA AZ ENERJİ TÜKETECEK 

The Leak'ten gelen bilgiye göre Sony, 2023 yılının üçüncü çeyreğinde yeniden tasarlanan ve boyut olarak daha farklı olan bir Playstation 5 satışına başlayacak. 

Konsolun daha ince ve kompakt olması için fabrikasyon sürecinde değişiklik yapılacak. İlk PS5'lerde 7nm işlemci yer almasına karşın yeni versiyonlarda 5 veya 4nm işlemci kullanılması öngörülüyor. Bu da yeni versiyonların daha az ısınması ve daha az enerji tüketmesini sağlayacak. 

BAMBAŞKA BİR TASARIMLA GLECEK 

Yeni konsol bir ayak olmadan yan durması için tasarlanacak. Bu bilgiler ışığında yeni tasarımını eskisine nazaran oldukça farklı görüneceği tahmin ediliyor. 

Oyun dünyasının önemli isimlerinden Tom Henderson, iddiaları doğruladı ve konsolun 2023 yılında geleceğini belirtti. İsmi ne olursa olsun, gelecek senenin sonlarına doğru daha ince bir PS5 görmemiz bir hayli mümkün gözüküyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!