banner2

Meta'dan Instagram ve Facebook için flaş adım! İkisi bir arada

Meta, Facebook ve Instagram'daki kişilerin birden fazla hesap ve profile erişmesini, oluşturmasını ve bunlar arasında gezinmesini kolaylaştıracak yeni özellikleri duyurdu. İşte yeni özellikler...

Bilim / Teknoloji 27.09.2022, 22:11 27.09.2022, 22:48
Abone ol
Meta'dan Instagram ve Facebook için flaş adım! İkisi bir arada

Dev sosyal medya platformları Facebook ve Instagram'ı bünyesinde barındıran Meta, hesaplar arası geçişi için yeni bir güncellemeye hazırlanıyor. Yeni eklenen özellikle kullanıcılar, hem Facebook hem de Instagram arasındaki hesaplarına kolay yoldan geçiş yapabilecek. Profillerin tek bir alanda olması, uygulama içi deneyimi de artıracak.

TEK SAYFADA BİLDİRİM KOLAYLIĞI

Kullanıcılar, Hesaplar Merkezi'ne ekledikleri hesaplar arasında hızlıca geçiş yapabilecekler. Üstelik bu geçiş Instagram'dan Facebook'a veya Facebook'tan Instagram'a da mümkün olacak. Meta'nın güncellemesi, kullanıcıların aldığı bildirimlerle ilgili de önemli bir husus içeriyor. Kullanıcılar, bundan sonra hem Instagram'dan gelen hem de Facebook'tan gelen bildirimleri tek bir sayfada görebilecekler. Meta, bu sayede gelişmelerden haberdar olmanın hiç olmadığı kadar kolaylaştığını söylüyor. Öte yandan kullanıcılar bir Instagram veya Facebook hesabı oluşturabilecek ve diğer platformlara da kolayca kayıt işlemini gerçekleştirebilecek.

PROFİLLER ARASI GEÇİŞ 

Çift faktörlü doğrulamayı aktifleştiren kullanıcılar, tanınmayan bir cihazda Instagram bilgilerini kullanarak Facebook'a, Facebook bilgilerini kullanarak da Instagram'a bağlanamayacak. Ayrıca kullanıcılar, birden çok hesap ve profile sahip olduklarında hangi profillerin birbirlerine geçiş yapabileceklerini belirleyebilecekler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!