banner2

Kızılelma kabus gibi üzerine çöktü! Yunan korkudan ne yapacağını şaşırdı: Yakında savaşa hazır olacak

Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı Kızılelma, Yunanistan’da paniğe neden oldu. Her gün yunan medyasında haber olan Kızılelma ile ilgili müdahale gücü çağrısında bulunuldu. Bayraktar Kızılelma'nın gerçek savaş alanında test edilmesinin yakın olduğuna dikkat çekildi.

Bilim / Teknoloji 22.11.2022, 23:09
Abone ol
Kızılelma kabus gibi üzerine çöktü! Yunan korkudan ne yapacağını şaşırdı: Yakında savaşa hazır olacak

Türk Deniz Kuvvetleri'ne ait AH-1W Super Cobra ve SH-70 Sea Hawk helikopterlerinin Çok Maksatlı Amfibi Gemisi LHD ANADOLU'ya ilk inişi gerçekleştirerek konuşlanmayı tamamlamasından bahseden Yunan basını, Kızılelma'nın artık yolda olduğunu belirtti.

KIZILELMA MERCEK ALTINDA

Türk savunma sanayisinin başarısına vurgu yapılan haberde Türkiye'nin neredeyse her gün silah teknolojisine bir yenisini eklediğinden söz edildi.

Türkiye'nin Kızılelma'yı Suriye ve Irak'taki terör hedefleri üzerinde test etmesinin olası hatta mantıklı olduğu kaydedilirken haberde, "Kızılelma, kısa pistlere iniş kalkış yapabilen bir savaş platformu olarak tasarlandı. Bu da onu sadece Türk Hava Kuvvetleri için değil, Türk Donanması için de son derece uygun kılıyor" denildi.

KIZILELMA’NIN İT DALAŞINDA BÜYÜK ESENKLİĞE SAHİP OLDUĞUNA VURGU

Kızılelma'nın havadan havaya atış yapabilen füze taşıyacağına dikkat çeken Yunan basını, insansız savaş uçağının it dalaşında büyük bir esnekliğe sahip olacağını yazdı.

Haberde Kızılelma'nın teknik özelliğine de geniş yer verildi.

YUNANİSTAN’DA PANİK HAKİM

Yunan donanmasının LHD ANADOLU için acil müdahale gücü oluşturması tavsiyesinde bulunan Yunan basını, Bayraktar TB3, AKINCI ve Kızılelma'nın konuşlu olacağı Türk amfibi gemisinin Yunanistan için tehlike oluşturduğundan bahsedildi.

Haberde, "Son olarak ülkemizin temin edeceği yeni antidrone sisteminin Kızılelma tehdidiyle ne ölçüde başa çıkabileceğini göreceğiz" ifadeleri kullanıldı.

SELÇUK BAYRAKTAR'DAN KIZILELMA PAYLAŞIMI: O SINIRI AŞTIK

Baykar’ın kendi öz kaynaklarıyla milli ve özgün olarak geliştirdiği Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma’nın ilk Otomatik Taksi ve Koşu Testi başarıyla tamamlandı.

Tarihe geçen teste ilişkin açıklama yapan Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, ''Hedefimiz ilk koşu testi olduğundan biraz daha düşük hızlarda koşmaktı ama o sınırı da aştık. Allah'a şükür başarılı bir şekilde ilk otomatik taksi koşu tesitini Kızılelma başarıyla tamamladı.'' ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!