banner2

Elon Musk Twitter'ı satın aldı! Maliyeti belli oldu

Uluslararası haber kuruluşları, Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'ın, Twitter’ı satın alma işlemini Cuma günü 44 milyar dolara tamamlayacağını duyurdu.

Bilim / Teknoloji 26.10.2022, 00:37 26.10.2022, 00:49
Abone ol
Elon Musk Twitter'ı satın aldı! Maliyeti belli oldu

Geçtiğimiz aylarda Twitter'da yüzde 9,2'lik hisse satın alan Elon Musk, 14 Nisan'da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yaptığı bildirimde, Twitter'ın tamamı için hisse başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu. Twitter'dan 25 Nisan'da yapılan açıklamada da şirketin Musk'a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı bildirilmişti.

DAHA ÖNCE ASKIYA ALMIŞTI

Musk, 13 Mayıs'ta sosyal medya şirketi Twitter'ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurmuştu. Elon Musk, anlaşmanın askıya alınma nedenine ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "spam ve sahte hesapların, toplam kullanıcıların yüzde 5'inden azını oluşturmasına yönelik hesaplamaların detaylarının beklendiğini" bildirmişti.

Elon Musk, 8 Temmuz'da ise birden çok hükmünün ihlalini gerekçe göstererek Twitter'ı satın alma anlaşmasını feshettiğini bildirmişti. Musk'ın avukatları, SEC'e yapılan bildirimde, Twitter'ın, şirketin iş performansı için önemli olan platformdaki sahte veya spam hesaplarla ilgili birden fazla bilgi talebine yanıt vermediğini veya yanıtlamayı reddettiğini belirtmişlerdi.

Twitter ise anlaşmayı feshettiği için Musk'a dava açmıştı.

YENİDEN SATIN ALMAK İÇİN MEKTUP YOLLAMIŞTI

İçinde bulunduğumuz ekim ayının başında Musk'ın, 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasının tamamlanması için Twitter'a mektup gönderdiği teyit edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!